Nitrianski colníci zachytili drogy za miliardy eur

Na Slovensko prišli po známej drogovej trase z Mexika.

Finančná správa SR hovorí o úlovku, aký na Slovensku nemá obdobu. Koncom mája ozbrojení príslušníci finančnej správy z Colného úradu v Nitre kontrolovali dve kovové nádrže na kvapaliny. Ich preprava bola identifikovaná ako riziková colná operácia.

Zásielka cestovala po známej drogovej trase z Mexika.

„Tovar bol prepravovaný v režime tranzit z Mexika cez chorvátsky prístav s cieľom precliť ho na Slovensku, odkiaľ by sa mohol už pohybovať voľne v celej EÚ,“ objasňuje Finančná správa SR. Colníci preto vykonali všetky náležité úkony, vrátane dôkladnej kontroly.

Využili viaceré formy kontroly.

Okrem technických prostriedkov ako je skenovacie zariadenie a žeriav na manipuláciu s nadrozmerným nákladom pomohol aj služobný pes vycvičený na vyhľadávanie drog. Vďaka psiemu kolegovi Hutchovi a jeho psovodovi silnelo podozrenie, že v nádrži sa nachádza nelegálne prepravovaný tovar.

Ďalšie úkony ich podozrenia potvrdili.

„Príslušníci finančnej správy navŕtali do spodnej časti nádrže diery, vďaka ktorým objavili veľké množstvo (1,5 tony) bielej kryštalickej látky, ukrytej pozdĺž spodnej časti kovovej nádrže,“ informuje finančná správa. Podľa dostupných informácií prvotný rozbor poukázal na metamfetamín (pervitín). „Hodnota látky dosahuje 300 mil. eur, resp. v prípade jednorazových užívateľských dávok až hodnotu 2 mld. eur (odhadom),“ dodáva správa.

Prípad bol následne odovzdaný polícii. Za jej účasti hasiči kovové nádrže rozpílili. Obsah následne prevzal vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry na ďalšie konanie.

zdroj foto: Finančná správa SR

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password