Nitrianski colníci v tomto roku stihli zaistiť tisíce falzifikátov

Podozrivý tovar odhalili pri kontrolách v kamenných predajniach, skladoch aj pri cestných kontrolách áut.

Na slovenský trh sa vďaka zásahom nedostali napodobeniny športovej obuvi, oblečenia a rôzneho doplnkového tovaru známych značiek. Ozbrojení príslušníci Colného úradu z Nitry od začiatku tohto roka zaistili vyše 4000 kusov rôzneho druhu tovaru, ktorý vykazoval znaky falzifikátov tzv. fejkov.

„Škoda, ktorá by vznikla držiteľom práva duševného vlastníctva predajom zaisteného tovaru, bola držiteľmi práva ochrannej známky vyčíslená na takmer 400 000 eur,“ informuje Finančná správa SR.

Colníci vykonávali kontroly v kamenných predajniach, skladových priestoroch a v atuách pri cestných kontrolách.

Najčastejšie bolo zistené porušenie práva duševného vlastníctva známych značkách: BURBERRY, Adidas, Victoria´s Secret, CHANEL, HUGO BOSS, Gucci, Calvin Klein, Tommy Hilfiger, CHRISTIAN DIOR, Giorgio Armani, Chloe, Yves Saint Laurent, New Balance Athletics, Nike, Vans, GUESS, Ariel, Lenor a JAR, Pokémon.

Podľa odborného posúdenia majiteľov ochrannej známky vykazoval zaistený tovar sa od originálnych výrobkov najčastejšie odlišoval použitým materiálom nižšej kvality, rozdielnym popisom na visačkách, absencioiu originálnych výrobných štítkov či absenciou originálneho balenia.

„Tovar, ktorý nespĺňal podmienky v súvislosti s colným dohľadom a daňovým dozorom musel byť zlikvidovaný. Stalo sa tak v 78 prípadoch v celkovej hodnote 774 882,33 eur,“ uvádza Finančná správa SR.

zdroj foto: Finančná správa SR

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password