Nitrianski colníci kontrolovali nákladné autá. Zistené boli dve porušenia predpisov

Colníci nedávno v Nitrianskom kraji uskutočňovali rozsiahlu kontrolnú akciu pod názvom Koordinovaná cestná technická kontrola. Tá nebola zameraná iba na odhaľovanie porušenia predpisov, ale má aj preventívny charakter.

foto ilustračná (zdroj: FS SR)

Pri kontrole pomáhali aj tiež služobné psy zamerané na tabakové výrobky a omamné i psychotropné látky.

Išlo o spoluprácu Finančnej správy SR, respektíve nitrianskeho colného úradu, Policajného zboru SR ale napríklad aj zástupcov Národného inšpektorátu práce a zástupcovi Ministerstva dopravy a výstavby SR.

Ozbrojení príslušníci finančnej správy celkovo skontrolovali 19 nákladných vozidiel so zameraním na dodržiavanie pravidiel prepravy tovaru podliehajúceho Dohode o ADR na kontrolu tovaru podliehajúcom zákazom a obmedzeniam a na kontrolu tovaru podliehajúceho sociálnym a daňovým predpisom.

Bezpečnostné kontroly podľa Finančnej správy SR priniesli pozitívne prekvapenie. Porušenia boli zistené len v dvoch prípadoch.

„Jednému z kontrolovaných vodičov chýbala osobitná výbava a vozidlo nebolo označené podľa Dohody o ADR. V druhom prípade vodič nemal sprievodný doklad o prepravovanom náklade. Za porušenie predpisu im bola na mieste uložená bloková pokuta,“ približuje výsledky kontroly Finančná správa SR.

Televízia Nitrička

Forgot Password