Nitrianske univerzity sa pripravujú na otvorenie akademického roka

Na UKF začnú o týždeň skôr ako zvyčajne, SPU avizuje neskorší termín.

Slovenskí vysokoškoláci sa v septembri vracajú do školských lavíc. Na ich príchod sa pripravujú aj obe nitrianske univerzity.

Univerzita Konštantína Filozofa posúva začiatok akademického roka 2022/2023 na pondelok 12. septembra.

Ako informuje na svojom webe, slávnostné otvorenie sa uskutoční o 10.00 h v Aule UKF. „Spojené bude s odovzdávaním Ceny rektora za mimoriadne výsledky vo vedeckej, umeleckej a ďalšej tvorivej činnosti za rok 2021“, uvádza univerzita.

Prváci, ale aj študenti vyšších ročníkov môžu využiť uvítaciu akciu, ktorú si pre nich pripravil Študentský parlament UKF v spolupráci so Študentským centrom UKF v utorok 13. septembra v ŠD Zobor.

„Pripravená je krátka prezentácia, ktorá prvákom pomôže nestratiť sa na našej alma mater, keďže je rozdelená do viacerých budov. Organizátori vysvetlia princíp kreditov, predmetov, rozvrhy a podobné veci. Predstavia študentský parlament aj spolky a aktivity, ktoré univerzita má. Samozrejme, bude čas aj na otázky“, informoval študentský parlament.

Po skončení prezentácie bude študentov pred internátom čakať DJ Andee, s ktorým odštartujú semester v tanečnom duchu.

Slovenská poľnohospodárska univerzita akademický rok otvorí vo štvrtok 22. septembra o 10.00 v Aule SPU.

Slávnostné otvorenie bude spojené s odovzdávaním ocenení pri príležitosti 70. výročie založenia univerzity.

Foto: archív UKF (L. Balko), archív SPU

V prípade, že pripravujete podujatie alebo máte iné zaujímavé informácie, tipy či postrehy, môžete ma kontaktovať na jana.krajcovicova@nitrianskyhlasnik.sk.

Televízia Nitrička

Forgot Password