Nitrianske univerzitné dni po dvoch rokoch ponúknu viac ako 50 podujatí

Program Nitrianskych univerzitných dní začína už budúci týždeň. Záujemcovia, nielen z radov študentov, sa budú môcť zúčastniť viac ako 50 vedecko-odborných, športových a kultúrnych podujatí, medzi ktorými budú nielen tradičné akcie, ale aj novinky.

foto: archív TV Nitrička

„Program otvoria 25. mája splavovanie rieky Nitra či Pasteur kvíz, nasledujúce dva týždne prinesú aj podujatia zamerané na výcvik psov či koučing,“ uvádza Univerzita Konštantína Filozofa.

Univerzitné dni ponúknu aj pomoc v oblasti práce. Návštevníci sa v rámci nej môžu zúčastniť Nitrianskych kariérnych dní. Okrem toho univerzitné dni poskytnú možnosť spoznať mesto pod Zoborom prostredníctvom podujatia Tour de Nitra.

„Pre horkokrvných jedincov sú pripravené Dni hispánskej kultúry, tých, ktorí sa zaujímajú o život dravých vtákov, poteší Deň otvorených dverí v Sokoliarni SPU,“ uvádza Timea Kamenická z Kancelárie rektora UKF.

Program Nitrianskych univerzitných dní 2022

V ponuke je aj program pre kávičkárov Študentská šálka kávy, večerný kvíz s opekačkou či tradičný výstup na Zobor. V dvojtýždňovom pláne podujatí sú tiež akcie zamerané na zdravie, šport, umelú inteligenciu a 3D tlač.

„SPUKFEST do mesta prinavráti atmosféru živých koncertov, a to s interpretmi ako Sematam, Medial Banana, Nerieš či Virvar,“ dodáva Timea Kamenická.

Nitrianske univerzitné dni organizujú Univerzita Konštantína Filozofa, Slovenská poľnohospodárska univerzita spolu s mestom Nitra a Nitrianskym samosprávnym krajom. Potrvajú od 25. apríla do 6. mája 2022.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password