Nitrianske univerzitné dni prinesú na akademickú pôdu a do ulíc mesta takmer 30 podujatí

Študenti, odborníci a široká verejnosť si bude môcť počas Nitrianskych univerzitných dní (NUD) vybrať z desiatok podujatí so zameraním na vedu, kultúru, umenie, zábavu, ale aj šport. Jednotlivé podujatie sa budú prebiehať od 18. apríla do 9. mája.

„V čase na prelome apríla a mája sa NUD už tradične stanú obohatením spoločenského života v našom meste,“ uvádza Univerzita Konštantína Filozofa (UKF).

Program ponúkne workshopy, prednášky, prezentácie, besedy, diskusie, zábavné súťaže, premietanie filmov či hudobné a športové podujatia.

Patria medzi ne napríklad ŠPUKFEST na Svätoplukovom námestí, tradičný výstup na Zobor, Dni hispánskej kultúry, Party bus, open-air premietanie filmov alebo Bye bye semester party.

Snahou tohto ročníka je nadviazať na predchádzajúce úspešné univerzitné dni v rokoch 2003 až 2022 a prehĺbiť vzájomnú komunikáciu a spoluprácu.

„Pondelky môžete tráviť s kamarátmi a užiť si filmový večer v Jarnom kine, umelecky sa zviditeľniť v medzinárodnej súťaži Gaudete musici!. Pre horkokrvných jedincov sú pripravené Dni hispánskej kultúry, alebo príďte povzbudiť futbalistov pri zápasoch v malom futbale,“ informuje univerzita.

Foto ilustračná: Pixabay.com

Dôležitosti rozvíjania kritického myslenia u mládeže sa bude venovať séria piatich workshopov na nitrianskych školách.

V podobnej téme bude pokračovať napríklad aj program o mediálnej a informačnej gramotnosti, ktorú priblíži mediálna iniciatíva Svet medzi riadkami, OZ Človek v ohrození a katedra žurnalistiky a nových médií Filozofickej fakulty UKF.

Účastníci Kvízu pri ohníku si budú môcť zasúťažiť o hodnotné ceny, ale aj zapojiť svoje mozgové bunky a otestovať svoj všeobecný rozhľad.

Foto ilustračná: Pixabay.com

Novinky vo svete psychológie nielen pre psychológov priblíži beseda v kníhkupectve a hovoriť sa bude aj o inakosti ako odkaze dnešnej doby.

Spoluroganizátormi NUD 2023 sú mesto Nitra, Nitriansky samosprávny kraj a Študentský parlament UKF v Nitre.

Televízia Nitrička

Forgot Password