Nitrianske talentované fitnesky z GymGol klubu Nitra získali trikrát európske zlato

V srbskom meste Čačak sa konali v dňoch 24. máj – 26. máj Majstrovstvá Európy detí vo fitnese. Majstrovstviev Európy sa zúčastnilo 130 pretekárov z 9 krajín. Zo Slovenska sa zúčastnilo 33 pretekárov, z toho osem z nitrianskeho GymGol klubu. Slovensko získalo deväť zlatých medaílí, z toho tri získali Nitranky. Najúspešnejšou krajinou na ME bolo

V srbskom meste Čačak sa konali v dňoch 24. máj – 26. máj Majstrovstvá Európy detí vo fitnese.

Majstrovstviev Európy sa zúčastnilo 130 pretekárov z 9 krajín. Zo Slovenska sa zúčastnilo 33 pretekárov, z toho osem z nitrianskeho GymGol klubu. Slovensko získalo deväť zlatých medaílí, z toho tri získali Nitranky. Najúspešnejšou krajinou na ME bolo Slovensko a získalo Pohár národov.

V koľkých kategóriách sa súťažilo?

Na súťaži dievčatá súťažia v týchto vekových kategóriách : do 7 rokov, 8 rokov, 9 rokov, 10 rokov, 11 rokov, 12 rokov, 13 rokov, 14 rokov, 15 rokov. Chlapci súťažia v kategóriách do 12 rokov a 13-15 rokov,“ informuje trénerka Rebeka Maťušová.

Ako sa umiestnili fitnesky z Nitry?

„V kategórii dievčat do 8. rokov sa Melissa Feduzi stala majsterkou Európy. Medzi 13-ročnými potvrdila minuloročné prvenstvo Paulína Bajerlová a v kategórii do 14. rokov po víťazstve na majstrovstvách sveta excelova Daniela Civáňová. Na skvelé výkony dievčat som nesmierne hrdá a blahoželám im k vynikajúcim výsledkom,“ povedala Lívia Maťušová, ktorá trénuje mladých športovcov spolu s Rebekou Maťušovou, Eleonórou Červeňovou a Milošom Krškom.

Paulína Bajerlová
Melissa Feduzi

Daniela Civáňová

Ďalšie výsledky GymGol klubu: chlapci – v kategórii 12-15 rokov získal striebro Michal Müllner, dievčatá – v kategórii 10 rokov bronz pridala Emma Červeňová, do 14. rokov sa na 4. mieste umiestnila Rebeka Némethová, do 13. rokov sa na 5.mieste umiestnila Nicol Ležáková a v kategórii 9.rokov sa na 5. mieste umiestnila Nela Adámeková.

V akých disciplinách sa súťažilo?

„Preteká sa v dvoch disciplínach. Jednou z disciplín je voľná zostava, ktorá trvá maximálne 90 sekúnd. Pozostáva z akrobatických prvkov, silových prvkov, flexibility a musí obsahovať tanečné, výrazové prvky a showmanship. Druhá disciplína je posing, kde deti pózujú vo štvrť obratoch, musia mať symetriu a adekvátny svalový rozvoj,“ dodala trénerka klubu GymGol Lívia Maťušová.

Príprava na samostatné preteky je náročná. “Deti trénujú 5 krát do týždňa, niektoré aj dvojfázovo, doobeda a poobede. Trenujú sa zostavy, ktoré obsahujú akrobáciu, silu showmanship, musia aj posilovať. Veľmi dôležitou súčasťou je aj strava, zverenci musia dodržiavať zásady správnej životosprávy, pred súťažou by nemali jesť sladkosti a mastné jedlá. Pri cvičení zostáv je práve aj to stravovanie náročné,“ doplnila trenérka klubu GymGol Lívia Maťušová.

Eva Škandíková

Som šéfredaktorkou Nitrianskeho hlásnika, ktorý tvorí tím mladých ľudí zaujímajúcich sa o aktuálne dianie a mapujúcich novinky z Nitry a okolia. Sme súčasťou televízie Nitrička, vďaka ktorej podchytávame dianie nielen prostredníctvom online sveta, ale témy ďalej rozvíjame aj v rámci nášho vysielania. Ak máte požiadavku na reportáž, sťažnosti, tipy alebo námety, neváhajte ma kontaktovať na adrese miriama.polakova@nitrianskyhlasnik.sk alebo na telefónnom čísle 0915/595 261

Televízia Nitrička

Forgot Password