Nitrianske skautské dni sa blížia

Organizátorom akcie je 23. skautský zbor Nitrava a potrvá od piatka do nedele.

Konať sa budú v areáli Strednej stavebnej školy na Cabajskej 2 v Nitre. Program začne v piatok o 18.hodine hrou „Drobničky“. Trojčlenné tímy si môže zasúťažiť v známej skautskej hre Ringo. Príde aj na vyrábanie prírodnej zubnej pasty, hru Rozhodnutia, spoznávanie zaujímavých miest Nitry. Hrou zaľúbenia sa budú porovnávať názory chlapcov a dievčat na tému lásky a deň bude zakončený prechádzkou po nočnej Nitre.

Sobota bude taktiež plná rôznych aktivít. Vyrábať sa budú tetrapack peňaženky a flauty z mrkvy. Účastníci si budú môcť otestovať svoju fyzickú pripravenosť na YOLO a skautskom behu. Cvičiť sa bude akrojóga, hrať šarády, odšifrovávať zašifrované texty. Po večeri príde na rad Jóga smiechu či hra 5 proti 5, kedy budú respondentom kladené otázky čisto skautského charakteru. Chýbať nesmie človek s gitarou a s tým spojený koncert na ležanie.

Nedeľa začne o 5. hodine rannou prechádzkou a sledovaním východu slnka. Po raňajkách bude nasledovať omša v Kostole Matky Božej na Kalvárii, ktorá dá bodku za Skautskými dňami.

Presný program nájdete na: https://www.nitrava.sk/nsd/program.

Som šéfredaktorkou Nitrianskeho hlásnika, ktorý tvorí tím mladých ľudí zaujímajúcich sa o aktuálne dianie a mapujúcich novinky z Nitry a okolia. Sme súčasťou televízie Nitrička, vďaka ktorej podchytávame dianie nielen prostredníctvom online sveta, ale témy ďalej rozvíjame aj v rámci nášho vysielania. Ak máte požiadavku na reportáž, sťažnosti, tipy alebo námety, neváhajte ma kontaktovať na adrese miriama.polakova@nitrianskyhlasnik.sk alebo na telefónnom čísle 0915/595 261

Televízia Nitrička

Forgot Password