Nitrianske kultúrne leto je v plnom prúde. Na čo sa môžete tešiť tento víkend?

Turistika, hudba, guláš či exotika… Čo vás zláka?

Ponuka hudobných večerov je pomerne bohatá.

Vo Vazulke v areáli Nitrianskeho hradu v piatok 23. júla pokračujú večery so živou hudbou. O 18.00 hod. máte vstup voľný. Hrať bude LHPmuzika. Rovnako o 18. hodine si v rámci Nitrianskeho kultúrneho leta môžete dole na pešej zóne môžete vypočuť koncert skupiny Gospel Band. A to je len časť koncertov, ktoré má dnes Nitra v kalendári.

Filmoví fanúšikovia – smer Gotická priekopa.

Kino pod holým nebom 23. júla o 21. hodine v gotickej priekope hradného areálu ponúkne komediálnu drámu Výnimoční. Film poukáže na zmysel práce s autistickými deťmi. V rámci letného kina na hrade máte tiež možnosť výstupu do veže Katedrály – Baziliky sv. Emeráma.

zdroj: TV Nitrička

Ak chcete využiť aj sobotný program, z domu treba vyraziť v skorších hodinách.

24. júla vás o 9.30 hod. na Kupeckej čaká čítanie nielen pre deti. Ak patríte k aktívnejším ľuďom, o 10.00 čakajte pri altánku na rázcestí pred Špecializovanou nemocnicou sv. Svorada. Turistické informačné centrum (TIC) Nitra pripravilo ďalšiu bezplatnú prehliadku. S batohom po kopcoch sa tento raz vydáte po stopách histórie z vtáčej perspektívy. „Trasa:  altánok – Svoradov prameň – Svoradova jaskyňa – Tri duby – Pyramída a späť,“ pripomína TIC. O 14.00 hod. sa môžete vybrať na ďalšiu z pravidelných prehliadok areálu Zoborského kláštora.

Ak vyhladnete, navštívte 7. ročník amatérskej súťaže vo varení Guláš Cup Mlynárce. No ak by vám ešte nestačilo hudobných koncertov, amfiteáter na Dolnozoborskej ponúkne AmaroFest 2021 – medzinárodný rómsky festival aj s tanečným lektorom, ktorý vás naučí rómske čapáše. O 18.30 zase pokračuje Nitrianske kultúrne leto koncertom Brigity na pešej zóne, ktorú o 20. vystrieda HS Fórum.

Nedeľa bude skôr pre veriacich.

Pri príležitosti sviatku sv. Jakuba staršieho sa bude 25. júla o 9. hodine v hradnej katedrále konať sv. omša spojená s vystavením relikviára s relikviou svetca. Po skončení omše sa uskutoční aj prezentácia o Svätojakubskej ceste.

Aj v Kostole nanebovzatia Panny Márie sa budú nachádzať relikvie. Ide o košických mučeníkov a súčasťou podvečerného programu je krátky dokumentárno-hraný film spojený s pobožnosťou.

Naopka exotiku prinesie do Nitry ďalšia burza exotov na výstavisku Agrokomplex a Africké trhy, ktoré sa do priestorov Starej vodárne v mestskom parku vrátia po dlhšej prestávke. Nedeľnú pohodu s hudbou, swapom a workshopmi od 15. hodine poskytne Hidepark.

foto: NH, TV Nitrička

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Forgot Password