Nitrianske gymnázium je zatvorené. V karanténe sú žiaci i učitelia

Počas víkendu prešlo Gymnázium na Golianovej ulici do červenej fázy. V domácej izolácii ostávajú všetci žiaci i zamestnanci školy.

Žiaci Gymnázia na Golianovej ulici sa po víkende do školy nevrátili. Pre nové potvrdené prípady ochorenia COVID-19 o tom rozhodol Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Nitre. Prevádzka gymnázia je zatvorená v termíne od 5. do 12. októbra 2020. Riaditeľka Zuzana Hurtová o tom informuje na webe školy: „V tomto termíne sa všetci musia zdržať akýchkoľvek kontaktov mimo svojho domáceho prostredia. V prípade zdravotných problémov je nutné sa obrátiť na svojho ošetrujúceho lekára.“

Od dnes prebieha výučba žiakov gymnázia aj jazykovej školy pri gymnáziu dištančnou formou.

Izolácia je povinná pre žiakov i zamestnancov školy, nie pre ich rodinných príslušníkov, pokiaľ RÚVZ nerozhodol inak. Žiaci sa teda v nasledujúcich dňoch budú učivu venovať v plnom rozsahu z domu. „Prosím rodičov, aby dohliadli na aktívnu účasť svojich detí na dištančnom vzdelávaní,“ apeluje riaditeľka, podľa ktorej sa žiaci v prípade neúčasti musia ospravedlniť rovnakým spôsobom,. ako pri prezenčnom vyučovaní. Prípustné sú vzhľadom na nariadenú izoláciu len zdravotné dôvody. V prípade technických problémov môžu žiaci problém konzultovať s triednym učiteľom.

Ak máte pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: dominika.pucatova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password