Nitrianske centrum dobrovoľníctva prijalo 41 nominácii pre celkovo 97 dobrovoľníkov z kraja

Nominácie do 13. ročníka oceňovania Srdce na dlani posielali občianske združenia, samosprávy, firmy, ale i skupiny jednotlivcov najmä z Nitry, Nových Zámkov, Levíc, Šali či Tekovských Lužian.

srdcenadlani.sk

Ako informovalo Nitrianske centrum dobrovoľníctva (NCD), ocenenia Srdce na dlani sa budú slávnostne odovzdávať 14. novembra v nitrianskej synagóge.

„Ide o ocenenie dobrovoľníkov za ich činnosť vykonávanú bez nároku na finančnú odmenu v prospech iných, v rôznych oblastiach spoločenského života, rozvoja komunity, ochrany životného prostredia, kultúry, výchovy, vzdelávania, prípadne aj za výnimočný čin alebo iný prejav solidarity a motivovania k pomoci pre iných,“ uviedlo NCD.

O udelení ocenenia rozhoduje hodnotiaca komisia NCD.

Zároveň vyberie nominácie, ktoré postupujú do celoslovenského oceňovania Dobrovoľník roka 2023, ktoré organizuje Platforma dobrovoľníckych centier a organizácií.

„Dobrovoľníci sú výnimoční ľudia a ich príbehy môžu byť pre nás všetkých obrovskou inšpiráciou. Aj preto si zaslúžia osobitnú vďaku a pozornosť, ktorú im prostredníctvom ocenenia Srdce na dlani môžeme prejaviť. Trinásty ročník je plný sympatických ľudí a ich silných príbehov, ktoré obohatia tohtoročné podujatie,“ skonštatovala Andrea Kosír Hugáňová z NCD.

Zdroj foto: srdcenadlani.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password