Nitrianska študentka drží tri slovenské rekordy

Obmedzenia spôsobené pandémiou koronavírusu ani posunutie sezóny Emmu nezastavili. Predvádza stále lepšiu formu.

Foto: UKF v Nitre/archív Petra Žňavu

Atletická sezóna začala pre mladú športovkyňu spod Zobora sľubne. Začiatkom júla prekonala rekord v behu cez prekážky do 23 rokov, dnes sa môže pochváliť ďalšími úspechmi. Jej forma stále stúpa, Emma Zapletalová v každom štarte zlepšuje svoj osobný rekord. Po dvojnásobnom vylepšení slovenského rekordu v kategórii do 23 rokov na 400 m cez prekážky sa jej prvýkrát podarilo pokoriť aj seniorský rekord,“ chváli sa úspechmi svojej študentky nitrianska UKF.

Emma Zapletalová zvíťazila v behu na 400 m cez prekážky s výkonom 56,19 sekundy.

Nitrianska atlétka z doterajšieho maxima Daniely Ledeckej spustila až šesť desatín sekundy, čím o 67 stotín vylepšila i svoj osobný júlový rekord z Kladna. Vyzerá to tak, že Emma sa drží pravidla: čo štart, to rekord. Tretí tohtoročný pretek na atletickom mítingu v Budapešti bol však pre zverenkyňu Petra Žňavu mimoriadne úspešný – priniesol i tretí slovenský rekord. Po dvoch v kategórii do 23 rokov (57,11 a 56,86) Emma prvýkrát vylepšila aj seniorský čas a triumfovala nad Maďarkou Jankou Molnárovou s náskokom až 1,91 sekundy.

Foto: UKF v Nitre/archív Petra Žňavu

Dvadsaťročná Nitrianka zaujala svojím posledným výkonom 8. miesto vo svetových tabuľkách, v Európe jej patrí 3. priečka.

Priebeh pretekov v Budapešti pritom podľa trénera Petra Žňavu nenaznačoval taký kvalitný výkon. Po siedmej prekážke zle zašliapla a obával som sa, či vôbec dobehne do cieľa. S desiatou prekážkou mala tiež problémy, kvôli ktorým stratila nejaké stotinky,“ opísal tréner, ktorý od Emmy v najbližšom období očakáva ešte lepšie časy. Samotná športovkyňa vidí za svojím úspechom najmä kvalitnú prípravu a správne nastavenie: Bola som ´hladná´za úspechmi a hlavne som si chcela vynahradiť nešťastný minulý rok.“ Úspech športovca podľa nej nie je len v jeho fyzickej príprave, ale aj v správnom mentálnom rozpoložení, ktorému Emma venuje nemalú pozornosť. Mám už svoje zaužívané rituály, ktoré mi pomáhajú správe sa nastaviť, ako napríklad dýchacie a vizualizačné cvičenia,“ prezradila na záver mladá atlétka, ktorá sa momentálne sústredí predovšetkým na aktuálnu sezónu a budúcoročné ME do 23 rokov v nórskom Bergene.

Ak máte pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: dominika.pucatova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password