Nitrianska rodáčka vydáva svoju debutovú skladbu

Stromy kvitnú, je tu jar a s ňou aj debutová skladba Lívie Juríčkovej – speváčky a skladateľky slovenského pôvodu, známej pod umeleckým menom LIIA.

Nie je ľahké odosobniť sa od časov, ktoré sužujú svet. A vlastne to nie je ani potrebné. Stačí svoje emócie pretvoriť do podoby, ktorá prináša radosť. Ako Liia hovorí, pieseň Flowering Trees je kúskom jej srdca. Kultivovaný projekt zrodený z lásky k hudbe vyjadruje jej najhlbšie city. „Táto pieseň hovorí o latentných emóciách, ktorú sú vo mne vždy prítomné. V Taliansku mám rodinu, som šťastná, žijem tú dlhé roky, avšak Slovensko, môj rodný domov, mi stále chýba,“ poodhaľuje motív skladby Lívia.

Pieseň Flowering Trees je súčasťou rovnomenného albumu. Vypočuť si ju môžete vo všetkých digitálnych obchodoch.

Text skladby je inšpirovaný motýľmi. Stvoreniami, ktoré dokážu svoje hniezdo vytvoriť kdekoľvek, bez potreby mať akékoľvek stabilné miesto. „Koniec koncov, aj ja som našla domov na akomkoľvek mieste. Nie je náhoda, že fotografia na obálke a hudobné video rozprávajú príbeh spojenia medzi pocitom nostalgie a súčasne pocitom nepochopenia,“ hovorí Liia.

K úspechu EP výrazne prispeli poprední talianski hudobníci ako Silvio Masanotti, Guido Block, Kyle Puccia či Valentina Corsano. Predovšetkým Block a Masanotti dokázali dať skutočný a živí hlas Líviiným emóciám.

Liia je rodáčka z Nitry, ktorú hudobné a umelecké kroky najskôr zaviedli na domácu scénu. Do súboru sakrálnej hudby vstúpila už ako 8- ročná. V nasledujúcich rokoch sa predstavila v niekoľkých muzikáloch inscenovaných v Divadle Andreja Bagara v Nitre, neskôr v spolupráci s poprednými slovenskými umelcami ako je napríklad gitarista Juraj Topor rozšírila svoje skúsenosti sólovej speváčky swingovo-bluesovej a pop rockovej skupiny.

Po odchode do USA študovala recitáciu, herectvo, tanec a spev na prestížnej Beverly Hills Playhouse v Los Angeles. V posledných rokoch sa rozhodla splniť si ďalší z veľkých snov – byť nielen interprétkou, ale zároveň aj skladateľskou piesní.

Páči sa vám Liin debut?

Ak máte pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: dominika.pucatova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password