Nitrianska radnica privítala majsterky v modernej gymnastike

Gymnastky na sklonku minulého roka získali na Majstrovstvách Slovenska spoločných skladieb, dvojíc a trojíc 4 zlaté, 1 striebornú a 1 bronzovú medailu.

Primátor Marek Hattas prijal v piatok 10. februára delegáciu 19 gymnastiek zo športového klubu ŠK ŠOG NITRA – moderná gymnastika, aby im  pogratuloval k úspechom a poďakoval za reprezentáciu mesta.

Oddiel modernej gymnastky ŠK ŠOG Nitra sa stal najúspešnejším klubom minuloročných majstrovstiev Slovenska, ktorý si spomedzi 7 súťažných kategórií odniesol majstrovské zlato až v štyroch z nich – pätica nádejí 2010-2011 s kužeľmi, dvojica 2010-2011 s kužeľmi, pätica žiačok 2012-2013 s loptami a pätica 2014 a ml. bez náčinia.

„Som veľmi rád, že pozvanie prijali aj trénerky víťazných skupín Anna Nesterová, Frederika Sýkorová a Lenka Koteková, štatutárka športového klubu Zlata Maniačková a predseda oddielu Ľuboš Vilček. Aj vďaka ich práci patrí Športový klub pri Športovom osemročnom gymnáziu v Nitre už niekoľko rokov k najlepším gymnastickým oddielom na Slovensku. Pravidelne ich podporujeme aj v dotačnom programe pre šport,“ uviedol primátor.

V minulom roku mesto oddiel podporilo sumou 7 682 eur.

Televízia Nitrička

Forgot Password