Nitrianska radnica prevzala nápomocný dar

Bojovať proti novému koronavírusu musíme naďalej. Podľa odborníkov sa môže vrátiť v druhej vlne.

Nitrianska radnica si 08. 06. prevzala v dnešných časoch vzácny dar. Ten pozostáva z rúšok a jednorazových respirátorov, ktoré sa stali nedostatkovým tovarom a ich cena šla hore neuveriteľnou rýchlosťou. To, čo kedysi stálo pár centov, dnes kúpime za pár eur. Mestu tak darca ušetril slušnú sumu peňazí.

Zdroj: Mesto Nitra FB

„Dar pozostáva z 1700 respirátorov a 4000 jednorazových ochranných rúšok,“ informuje mesto Nitra.

Ochranný materiál od Nadácie EPH prostredníctvom spoločnosti Slovenský plynárenský priemysel (SPP) má slúžiť tým najviac ohrozeným – seniorom. Práve oni a ľudia s oslabenou imunitou sú proti vírusu najzraniteľnejší. „Určené sú prednostne pre seniorov a pracovníkov, ktorí sa o nich starajú,“ odkazuje mesto.

Pomôcky by mali poputovať aj do domova sociálnych služieb a iných zariadení. Tie sa v posledných fázach uvoľňovania začali znova otvárať svetu, čo má na ich obyvateľov pozitívne účinky. Izolácia od rodiny, uzatvorenie oddelení, žiadne návštevy, žiadne zdravotné prechádzky a celkovo napätie v spoločnosti znášali, tak ako všetci, ťažko. „Darované ochranné pomôcky využije mesto pre klientov aj zamestnancov Domova sociálnych služieb Zobor na Jánskeho ulici a pre ďalšie zariadenia sociálnych služieb pod správou magistrátu,“ dodáva mesto Nitra.

Zdroj: Mesto Nitra FB

Na dar reagovali obyvatelia mesta rôznorodo. Niektorí sa z pomôcok zadarmo tešia, iní sa zamýšľajú nad tým, kde skončia. Nie každý považuje nedostatok rúšok alebo iných ochranných pomôcok za náhodu. „Mňa by zaujímalo, koľko rúšok a respirátorov dostali mestá/obce od štátu? Údajne pán predseda dal nakúpiť pol milióna rúšok – pre koho?“ znie jedna z otázok zvedavej respondentky.

V prípade pripomienok alebo námetov na články ma neváhajte kontaktovať na adresu barbora.blaskova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password