Nitrianska pôrodnica sa prostredníctvom sociálnych sietí priblíži k rodičom

Kolektív pôrodnice z Fakultnej nemocnice v Nitre sa rozhodol založiť facebookovú stránku, aby sa priblížil k tehotným, netehotným a plánujúcim rodičom, teda nielen k budúcim matkám, ale aj otcom.

foto ilustračná: unsplash.com

„Chceme Vám prinášať aktuality z pôrodnice, z ambulancií, z oddelenia, z novorodeneckého oddelenia, rovnako aj aktuálne opatrenia a zmeny, ktoré sa udiali a celkovo sa spolupodieľať na Vašom pôrode,“ informuje pôrodnica na sociálnej sieti.

Na profile sa budú spolu podieľať lekári z gynekologicko – pôrodníckej kliniky a aj neonatologického oddelenia, sestričky a rovnako aj pôrodné asistentky.

Medzi aktuálnymi témami a novinkami, ktorým sa bude pôrodnica venovať, sú prítomnosť otca pri pôrode, bonding, možnosť aromaterapie, tens – elektrostimulácia či rajský plyn na zmiernenie bolesti a spríjemnenie priestorov napríklad prostredníctvom nových polohovateľných postelí.

foto ilustračná: unsplash.com

Do aktívneho prístupu k pôrodu chcú zahrnúť budúcich rodičov.

K plánom pôrodnice patria prehliadky priestorov so samotným personálom pôrodnej sály, odborné články písané laickou rečou, spoločné semináre s pôrodnou asistentkou a lekárom a tiež zvyšovanie podpory dojčenia v skorom popôrodnom období a na oddelení šestonedelia.

Okrem toho si chce kolektív vypočuť vaše návrhy a postrehy a prebrať ich konzultáciu a realizáciu v praxi.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password