Nitrianska polícia zatkla drogového dílera

Policajti nitrianskej Pohotovostnej motorizovanej jednotky zadržali vo večerných hodinách podozrivého muža.

Rutinná kontrola automobilu a jeho vodiča prispela k zatknutiu známeho dílera drog zo Šoporne. Toho dostala do úzkych začiatočnícka nepozornosť. Osudnou sa mu stala banálna chyba, zabudol na znamenie o zmene smeru jazdy. „V nedávnej nočnej službe kontrolovali na križovatke ulíc Kmeťovej a Popradskej vozidlo VW PASSAT. Jeho vodič totiž nedal znamenie o zmene smeru jazdy,“ informuje Polícia SR.

Pixabay

Tvárou v tvár previnilcovi si motorizovaná jednotka uvedomila, že ide o nechválne známu tvár. Muž bol už v minulosti obvinený z drogovej činnosti, tentokrát sa mu jeho obchodovanie mimo zákona stalo osudným. „Pri kontrole zistili, že stoja zoči -voči známej ,firme‘. 41 ročný muž zo Šoporne sa v Nitre pohyboval často. Nitriansky vyšetrovateľ ho už stíha za drogovú trestnú činnosť a k druhému obvineniu sa dopracoval práve po tejto kontrole,“ odkazuje Polícia SR.

Pixabay

V jeho automobile sa totiž našli zakázané omamné látky. Okrem toho bol zadržaný aj jeho mobilný telefón a dva „boxery“ – spojené oceľové prstene, ktoré sa navlečú na prsty a v prípade útoku spôsobia väčšie zranenie ako holá päsť.

„Policajti u neho v aute našli vrecká s obsahom zelenej sušenej rastlinnej látky a dve vrecká s kryštalickou látkou,“ dodáva Polícia SR.

Polícia SR – Nitriansky kraj

Dôkazy voči obvinenému boli zadržané a zdokumentované. Obyčajná nočná kontrola tak pridala ďalší klinec do rakvy. Keďže bol muž už predtým obvinený z drogovej trestnej činnosti, vyšetrovateľka policajného zboru vyrukovala s návrhom na jeho väzobné stíhanie. Okresný súd jej žiadosti vyhovel a v prípade uznania viny hrozí obvinenému niekoľkoročné väzenie.

V prípade pripomienok alebo námetov na články ma neváhajte kontaktovať na adresu barbora.blaskova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password