Nitrianska polícia pri nočnej prehliadke objavila drogy vo vozidle

Nitrianski policajti Pohotovostnej motorizovanej jednotky počas nočnej služby dostali informáciu o podozrivých osobách. Tie sa mali nachádzať vo vozidle na Potravinárskej ulici v Nitre.

V aute značky Škoda Fabia sa mali nachádzať osoby, ktoré sú užívateľmi omamných a psychotropných látok a tiež majú tieto látky prechovávať. Po príchode policajtov na miesto, chceli vozidlo zastaviť, no vodič začal s vozidlom cúvať. Nakoľko boli z oboch strán policajné hliadky, podozrivému sa ujsť sa nepodarilo. „Policajti zistili, že ide o 25 ročného muža, pričom sa s ním vo vozidle nachádzali ďalšie dve osoby. Mladý muž bol podrobený dychovej skúške s negatívnym výsledkom,“ informovala Polícia Slovenskej republiky na svojej stránke.

Nakoľko mal vodič zvláštne pohyby, roztržitú komunikáciu a tiež rozšírené zreničky, policajti sa ho pýtali, či užil nejaké omamné alebo psychotropné látky. Mladík uviedol, že pred niekoľkými dňami užil „pervitín“.

Mladý vodič uviedol, že má pri sebe tri vrecúška s obsahom zelenej sušiny, sklenku, dve injekčné striekačky a fajku na fajčenie marihuany. Priznané predmety dobrovoľne vydal polícii. „Následne bol vodič podrobený toxikologickému vyšetreniu vo fakultnej nemocnici s pozitívnym výsledkom na amfetamín, metamfetamín a benzodiazepíny. Vodičovi bol zadržaný vodičský preukaz za jazdu pod vplyvom návykovej látky a je podozrivý z prečinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi,“ dodáva Polícia Slovenskej republiky.

Zdroj: facebook/Polícia SR – Nitriansky kraj

Televízia Nitrička

Forgot Password