Nitrianska nemocnica sa stala súčasťou kampane k Svetovému dňu hygieny rúk

Pri príležitosti svetového dňa pod záštitou rezortu zdravotníctva a úradu verejného zdravotníctva v nemocniciach prebieha osvetová kampaň pre zdravotníkov aj verejnosť.

Dôležitosť hygieny už niekoľko rokov pripomína 5. máj. Vzhľadom na pretrvávajúcu pandémiu koronavírusu sa nevyhnutnosť hygieny ešte viac zdôraznila. Tretí ročník Dňa čistých rúk sprevádza kampaň, ktorá prebieha v 10 nemocniciach v 9 slovenských mestách.

Jednou z nich je aj Fakultná nemocnica v Nitre.

„Pri tejto príležitosti sa Fakultná nemocnica Nitra stala súčasťou tejto kampane a dnes Vás v liečebnom pavilóne učíme, ako si správne dezinfikovať ruky. Svetová zdravotnícka organizácia pripomína ,5 momentov hygieny rúk‘ a tiež zásady správnej dezinfekcie,“ uvádza nitrianska nemocnica.

Návštevníci nemocníc budú mať možnosť naučiť sa zásadám správneho postupu umývania a dezinfekcie rúk. Pomocou špeciálnej UV lampy si môžu otestovať, či svoje ruky pri príchode i odchode zo zdravotníckeho zariadenia dezinfikovali správne. „Dezinfekčný prostriedok s obsahom fluorescenčnej látky pod ultrafialovým žiarením odhalí nedostatočne vydezinfikované časti rúk. Najčastejšie ide o končeky prstov, palec, chrbát ruky a priestory medzi prstami,“ upozorňuje Úrad verejného zdravotníctva.

foto: FN Nitra

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password