Nitrianska nemocnica prechádza reprofilizáciou lôžkového fondu

Lôžka na infekčnej klinike nestačia. Fakultná nemocnica v Nitre sa s nárastom pacientov vyrovnáva reprofilizáciou lôžkového fondu.

Práv fáza riešenia pandémie je v nitrianskej nemocnici naplnená. V súlade s rozhodnutím Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Nitre prišlo ešte 28. septembra k reprofilizácii lôžok na piatom poschodí Pavilónu chirurgických disciplín, ďalšia je pripravená na Klinike anesteziológie a intenzívnej medicíny.

Stalo sa z nich Infekčné oddelenie. Presunuté sú aj niektoré ambulancie.

Ambulancia klinickej imunológie a alergológie – lekár Vrbica ordinuje na novom mieste. Nájdete ho v izbe č. 7 na druhom poschodí Liečebného pavilónu, v priestoroch Internej klinky. „Vstup cez stranu, kde sú umiestnené reumatologické ambulancie – kde je prístup možný bočným schodiskom a výťahom,“ uvádza nemocnica.

V dôsledku reprofilizácie lôžok nemocnica pristúpila aj k presťahovaniu Ambulancie cievnej chirurgie a neurochirurgie na prízemí Liečebného pavilónu FN Nitra: “ V pracovné dni v čase od 15,00-7,00 hod. a počas víkendov a sviatkov, v čase od 7,00-7,00 hod. budú cievnochirurgickí a neurochirurgickí pacienti vyšetrovaní v Chirurgickej časti oddelenia Urgentnej medicíny na prízemí Liečebného pavilónu.“

Lôžkové oddelenie Cievnej chirurgie a Neurochirurgickej kliniky je presťahované v Liečebnom pavilóne na 3. poschodí.

Nemocnica ubezpečuje, že poskytovanie neodkladnej zdravotnej starostlivosti zabezpečuje v plnom rozsahu.

„Individuálne zvažujeme každý elektívny operačný výkon s ohľadom na vývin aktuálnej epidemiologickej situácie,“ informuje nitrianska nemocnica a zároveň dodáva, že paletu elektívnej operatívy zatiaľ zachováva, jej rozsah však bude v prípade potreby priebežne upravovať.

Ak máte pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: dominika.pucatova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password