Nitrianska komunitná nadácia zriadila kampaň aj zbierku proti korone

Cieľom kampane Nitra vs. korona je poskytovať peňažnú aj inú pomoc.

Foto ilustračné (zdroj: pixabay.com)

Nitra versus korona je hlavná myšlienka kampane a zbierky, s ktorou prišla Nitrianska komunitná nadácia (NKN). Jej úlohou je popasovať sa s pandémiou finančným i nefinančným spôsobom. „Nitrianska komunitná nadácia cíti zodpovednosť za dianie v komunite, a preto sa v tomto ťažkom období, plnom rizika a neistoty, obracia na svojich partnerov, darcov a celú komunitu s prosbou, aby pomohli v boji s pandémiou COVID-19 v Nitre,“ vyhlásila NKN.

Všetci môžu pomôcť peňažným príspevkom prostredníctvom webstránky darujme.sk alebo zaslaním daru NKN na účet SK9311110000006619645002. V tomto prípade do odkazu pre prijímateľa uveďte meno a kontakt.

Získané financie budú prerozdelené tam, kam treba.

Ide najmä o nitrianske nemocnice, seniorské centrá, azylové domy, zariadenia diecéznej charity, dobrovoľnícke centrum či rizikové skupiny a ľudia, ktorí s nimi pracujú. Spomínané organizácie a skupiny naliehavo potrebujú zakúpiť germicídne žiariče na dezinfekciu priestorov, dezinfekčné prostriedky, bezkontaktné teplomery, ale aj trvanlivé potraviny a lieky.

Do zbierky sa zapojí aj primátor Nitry.

„Ja vítam iniciatívu Nitrianskej komunitnej nadácie založiť túto zbierku. Naozaj potrebujeme aj takéto kroky k tomu, aby sme zmierňovali dopady koronavírusu v našom meste, preto som sa rozhodol, že svoj primátorsky plat venujem do zbierky až do odvolania,“ vyjadril sa primátor Marek Hattas a vyzval aj ostatných, ak im to situácia dovoľuje, aby sa nejakým spôsobom zapojili do pomoci.

Je možné ponúknuť aj nepeňažnú pomoc.

Darovať tovar alebo služby môžete prostredníctvom formulára. Nadácia zabezpečí, aby sa vaša ponuka dostala k tým, ktorí to najviac potrebujú. Ak sami patríte k tým, ktorí ponúkajú určitú formu dobrovoľníckej práce alebo bezplatných služieb, nadácia môže váš kontakt zradiť do zoznamu podobných organizácií z Nitry.

Nachádza sa medzi nimi napríklad Nitrianske centrum dobrovoľníctva, Združenie STORM a mesto Nitra, ktoré zabezpečuje nákupy pre seniorov, rúška či linku pomoci. Psychologické a duchovné poradenstvo ponúka formou liniek aj Centrum pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie alebo nitrianske biskupstvo. Nákupy, rúška a venčenie psov zabezpečuje tiež 23. zbor skautov Nitrava.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password