Nitrianska JIS pre novorodencov funguje v obmedzenom režime

Personálne výpadky opäť spôsobujú v nitrianskej nemocnici problémy. Po ORL funguje v obmedzenom režime aj JIS pre novorodencov.

Médiami sa šíria rôzne informácie. Podľa niektorých je jednotka intenzívnej starostlivosti pre novorodencov zatvorená úplne. Tieto tvrdenia Fakultná nemocnica v Nitre dementovala.

„FN NR pristúpila k dočasnému krátkodobému obmedzeniu časti prevádzky neonatologického oddelenia z dôvodu choroby 4 zdravotných sestier, nie k zatvoreniu. Zdravotná starostlivosť je primerane zabezpečená,“ píše sa v oficiálnom stanovisku nemocnice. O bábätká, ktoré dočasne potrebujú nepretržitú špeciálnu starostlivosť, je teda naďalej postarané. V prípade problémov má nemocnici pod Zoborom pomôcť Fakultná nemocnica v Trnave.

Z pôvodných 12 lôžok JIS je v prevádzke osem. Obmedzenie by malo trvať jeden týždeň.

Ostatné úseky Novorodeneckého oddelenia podľa riaditeľa nitrianskej nemocnice Mariána Bakoša poskytujú a budú poskytovať štandardnú nepretržitú starostlivosť o novorodencov v plnom rozsahu a bez obmedzení.

Dočasná práceneschopnosť zamestnancov nemocnice tak opäť spôsobila komplikácie. Nie je tak dávno, keď boli nútení zrušiť plánované zákroky na otorinolaryngológickej klinike. Lôžková časť aj ambulancie na nosno-ušno-krčnom boli dočasne uzatvorené. Pre chorobu lekára bola mimo prevádzky aj Ústavná pohotovostná služba.

Na nedostatok lekárov v nitrianskej nemocnici sa upozorňuje už dlho. Situácia je vážna v celom regióne. Podľa lekára NSK Ľubomíra Ševčíka môžu v Nitrianskom kraji skutočne vážne problémy nastať už o päť rokov, keď bude potrebné v praxi nahradiť až 30 percent špecialistov a 42 percent všeobecných lekárov. Motivovať zdravotníkov k práci v regióne chcú poslanci NSK najmä kvalitnou dotačnou politikou. Riešenie tohto problému je ale predovšetkým v rukách štátnej správy.

Ak máte pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: dominika.pucatova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password