Nitrianska hudobná jeseň sa blíži

15. ročník medzinárodného podujatia otvorí Slovenský komorný orchester.

Svetoznáme hudobné teleso oslavuje v tomto roku šesťdesiate narodeniny. Nitrianske publikum si majstrovstvo Slovenského komorného orchestra bude môcť vychutnať 8. októbra. Pod vedením umeleckého vedúce Ewalda Danela zaznejú diela od Dvořáka, Janáčka, Kupkoviča aj Bartóka.

Cyklus koncertov bude prebiehať vždy o 18. hodine v Synagóge.

O tri dni neskôr priaznivcov kvalitnej hudby poteší české zoskupenie Josef Suk Piano Quartet. „Zaujímavý program je pripravený aj na 15. októbra. Predstaví sa Jozef Lupták na violončele a Ensemble Opera Diversa. V programe odznejú skladby od Kyasa, Bacha, Janáčka a Haydna,“ prezradil Andrej Jančovič z nitrianskeho mestského úradu. Zároveň však dáva do pozornosti aj program, ktorý sa v rámci podujatia uskutoční 18. októbra. Čaká nás kombinácia umeleckého slova o živote generála Milana Rastislava Štefánika v podaní Božidary Turzonovovej a speváckeho vystúpenia Danubius Octet Singers, pričom dirigovať a hrať na klavíri bude Daniel Simandl. V Sinagóge tiež zaznie gitarové predstavenie Mertz Guitar Dua, ktoré sa predstaví 22. októbra. Nitriansku hudobnú jeseň 25. októbra uzavrie koncert v podaní Komorného orchestra ZOE. Pod taktovkou Juraja Tomku zahrá skladby od Zimmermanna, Vavrovitsa a Haydna.

Predaj vstupeniek zabezpečuje Turistické informačné centrum.

Cena každého lístka sú tri eurá. Vstupenky bude možné zakúpiť aj priamo na mieste, najneskôr však 30 minút pred každým koncertom.

Televízia Nitrička

Forgot Password