Nitrianska hudobná jeseň ponúkne osem koncertov vážnej hudby

Podujatie tradične pripravili Mesto Nitra a Súkromné konzervatórium v Nitre.

Jedno z najvýznamnejších viedenských kvartet Varga Quartett Wien otvorí svojím koncertom 6. októbra Nitriansku hudobnú jeseň. Počas ôsmich októbrových večerov zaznie v nitrianskej Synagóge na XVII. ročníku festivalu pestrá ponuka skladieb klasickej hudby.

Ženský komorný zbor Les Sirénes pod vedením zbormajstra Lukáša Kunsta sa predstaví publiku v nedeľu 9. októbra. Koncert mladého a kreatívneho japonského skladateľa a klaviristu Tempeiho Nakamuru je pripravený na 13. októbra.

Sopranistka Adriana Banásová, barytonista Aleš Janiga a klavirista Milan Pacovský vystúpia 16. októbra. Na vystúpenie českého komorného orchestra Brno Contemporary Orchestra sa diváci môžu tešiť vo štvrtok 20. októbra.

Na piatok 21. októbra je pripravená spomienka na gitarový festival Cithara aediculae v podaní Jána Labanta a Jána Figuru.

Violončelistka Katarína Madariová, violista Juraj Madari, huslista Lukáš Mik a klavirista Filip Fejtl sa nitrianskemu publiku predstavia 23. októbra.

Záver Nitrianskej hudobnej jesene bude patriť slovenskej klaviristke, publicistke a univerzitnej pedagogičke Elene Letňanovej.

Vstupné na všetky koncerty je 3 €. Vstupenky si môžete zakúpiť v Turistickom informačnom centre alebo najneskôr tridsať minút pred každým koncertom v Synagóge.

V prípade, že pripravujete podujatie alebo máte iné zaujímavé informácie, tipy či postrehy, môžete ma kontaktovať na jana.krajcovicova@nitrianskyhlasnik.sk.

Televízia Nitrička

Forgot Password