Nitrianska hudobná jar prinesie sériu koncertov vážnej hudby

V nitrianskej Synagóge odštartuje 17. marca 48. ročník Nitrianskej hudobnej jari. Pripravené sú koncerty klasickej hudby i sprievodné podujatia.

Koncerty potrvajú do 7. apríla a pripravené sú vystúpenia slovenských i zahraničných interpretov a hudobných telies. Nitrianska hudobná jar ponúkne priestor pre prezentáciu vážnej hudby v širokom meradle. Predstavia sa detské talenty, nadaní študenti konzervatórií, ale aj profesionálne hudobné telesá.Otvárací koncert bude 17. marca patriť zoskupeniu Ensemble Thesaurus Musicum. Speváčka Lucie Rozsnyó a čembalistka Markéta Melkusová z Českej republiky vystúpia v Synagóge 20. marca, uviedli organizátori.

Slovenský komorný orchester odohrá koncert 22. marca, Marek Štrbák vystúpi s programom Happy birthday, Johann Sebastian Bach! 24. marca.

O tri dni neskôr sa predstaví akordeonista Petr Zámečník a zoskupenie Piastra z Českej republiky. Koncert kontratenora Mateja Bendu a hudobníkov zo súboru Il Cuore Barocco je naplánovaný na 31. marca. Hlavný program uzavrie 3. apríla vystúpenie Nitrianskeho komorného orchestra ZOE. Súčasťou jarných koncertov je i sprievodné podujatie Nitrianska hudobná jar ZUŠ Jozefa Rosinského. Festival mladých interpretov zo základných umeleckých škôl sa začne 4. apríla.

Koncert pedagógov školy, ktorý sa koná 7. apríla, bude venovaný Dňu učiteľov.

Televízia Nitrička

Forgot Password