Nitrianska galéria pripravila nový projekt s názvom Agronauti

Nitrianska galéria pripravila nový internetový projekt Agronauti, kde si návštevníci nájdu diela venované poľnohospodárskym motívom zo zbierok galérie.

Ako informovali autori projektu, Nitra bola v minulosti centrom slovenského poľnohospodárstva. To sa prejavilo aj v zbierkotvornej činnosti Nitrianskej galérie, najmä v období pred rokom 1989. „Vtedy sa vo veľkom nakupovali diela s poľnohospodárskymi motívmi, niekedy aj na úkor ich kvality. Túto tému spracovala vo výstavnom projekte Žatva kurátorka Mária Janušová, problematickú akvizičnú politiku galérie v minulosti reflektovala aj výstava Čas sluhov kurátorov Ľudmily Kasaj Poláčkovej a Adriána Kobetiča,“ pripomenula galéria.

Pokračovaním v tejto línii je projekt Agronauti, v ktorom chcú jeho autori ukázať, že v depozitároch Nitrianskej galérie sú aj kvalitné alebo niečím pozoruhodné diela s agrárnou tematikou.

„V rámci tvorby ich autorov sú niečím netypické, majú za sebou zaujímavý príbeh, prípadne sú málo známe či zabudnuté,“ uviedla galéria.

Televízia Nitrička

Forgot Password