Nitrianska galéria pripravila besedy so spisovateľkami online

Aj tieto besedy preniesli do online priestoru.

zdroj: Youtube Nitrianska galéria

Tradičná jesenná časť cyklu besied so slovenskými spisovateľmi známa pod názvom 4-3-2-1, ani prednášky o výtvarnom umení sa tento rok v Nitrianskej galérii neuskutočnili podľa pôvodného plánu. Zabránili tomu epidemiologické opatrenia proti šíreniu koronavírusu. Napriek tomu si prednášky môžete pozrieť, ako to už je zvykom, online.

„Taktiež sme pre vás pripravili Literárne besedy 4-3-2-1… s moderátorom Dadom Nagyom. Môžete si ich kedykoľvek pozrieť ONLINE! — na našom webe alebo facebooku,“ uviedla galéria.

Moderátor Dado Nagy absolvoval všetky tri plánované rozhovory, ktoré sú teraz voľne dostupné. Prvá hostka Alena Sabuchová ako predstaviteľka generácie mladých autorov stihla získať Cenu Ivana Kraska za debut Zadné izby. „Jej najnovšia kniha Šeptuchy o ženách, ktoré liečia šeptaním v magickom prostredí Podlasia, sa ocitla medzi piatimi finalistami Anasoft litera 2019,“ približuje galéria.

V druhom rozhovore moderátor spovedal zakladateľku ceny Anasoft litera, ktorú viedla do roku 2012. Jej aktuálna novela sa dostala do finálovje päťky ceny Anasoft a získala tiež titul Kniha roka. Katarína Kucbelová je autorkou štyroch básnických zbierok, ktoré vyšli po debutovej novele Čepiec.

Galéria zverejnila aj poslednú tohtoročnú besedu s Ivanou Gibovou, ktorá sa postmodernou prózou a slovenskou literatúrou zaoberá ako vedkyňa aj ako autorka.

Cyklus besied sa v Nitriaskej galérii koná od roku 2006, odvtedy priniesol do Nitry mnoho známych slovenských autorov.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password