Nitrianska galéria ponúka jarné tvorivé dielne a edukačné programy pre každého

Edukačné galerijné programy v Nitrianskej galérie, budú prebiehať formou zmiešaných programov: výklad s výtvarnou tvorivou dielňou.

Program je určený pre deti a mládež, rodiny s deťmi, dospelých, seniorov, ale i organizované skupiny. Termín konania je naplánovaný na 5.-8.3.2024.

V utorok 5.3. sa uskutoční prvé podujatie s názvom Klobúky a klobúčiky. Ide o textilnú dielňu k výstave Svet Karola Barona, zameraná na tvorbu na textilných pokrývok hláv. Toto podujatie je určené pre deti a mládež.

Z Baronovych pastelov, kresieb, malieb, sieťotlači, vystrihovačiek, objektov a veľkoplošných inštalácii na recipientov dýcha čierný humor, groteska, jemný vnútorný smiech, ale aj sarkazmus a irónia každodenného života. Edukačná výstava Svet Karola Barona je prvou výstavou, ktorú Nitrianska galeria pripravila pre žiakov základných a stredných škôl v rámci tohtoročnéo projektu Umenie pre školy v Nitrianskej galérii. Galéria sprístupnila 13 diel a jednu bibliofiliu zo svojej zbierky. Výstava je doplnená o hravé interaktívne úlohy a prvky.

V stredu 6.3. sa bude konať podujatie Okonožci pre rodiny s deťmi. V tento deň si príde na svoje i mládež. V ponuke je Rozprávkový portrét a Beštiár. Deň ukončí podujatie pre dospelých a seniórov Ruža, rúž, ružová grafika.

Podujatie Beštiár je naplánované pre organizované skupiny dňa 7.3. Vo štvrtok budú v galérii vítané i deti a mládež, konkrétne na podujatiach Mačka vo vreci a Pokus o lietanie.

Posledný deň tvorivých janrných dielní a edukačných programov sú pre deti a mládež prichystané Príšery a príšerky. Program uzavrie podujatie s názvom Surrealistický atlas fantazijných zvierat.

Bližšie informácie nájdete na webovej stránke Nitrianskej galérie.

Zdroj foto: nitrianskagaleria.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password