Nitrianska galéria plánuje pravidelné kultúrne podujatia

Informácie o galérii môže verejnosť od februára vyhľadávať na novej webstránke.

Galéria opäť pripravuje sériu pravidelných podujatí. 17. ročník cyklu Galéria hudby predstaví zoskupenie Ensemble Ricercata, Kristínu Smetanovú a Milana Paľa s Katarínou Paľovou. Knihomoľov poteší 16. ročník cyklu 4-3-2-1, ktorý prostredníctvom besied privíta súčasných slovenských spisovateľov: Janu Micenkovú, Nicol Hochholzerovú, Zuzanou Husárovú, Petra Milčáka a iných.

„Pripravujeme pre vás tiež 12. ročník Prednášok o súčasnom výtvarnom umení na tému Virtuálna a rozšírená realita,“ uvádza Nitrianska galéria.

V letných mesiacoch sa pre verejnosť otvorí priestor nádvoria galérie. V rámci podujatí Leto na Samovej návštevníci stretnú literárnych, hudobných a výtvarných hostí.

Najbližšie sa galéria otvorí väčšiemu počtu návštevníkov 23. februára počas finisáže spojenej s komentovanou prehliadkou k výstave Miloš Kopták – Jestlipak tahle věc má své určení?!

Informácie o galérii môže verejnosť od februára vyhľadávať na novej webstránke.

Nový web je obohatený o možnosť vyhľadávania či filtrácie a doplnený o samostatnú sekciu venovanú darčekovým predmetom. Galéria vysvetľuje, že nový web môže mať v súčasnosti aj nedokonalosti. „Uvedomujeme si, že mnohé informácie, udalosti a položky, ktoré na novej webstránke nie sú viac prístupné alebo sú v procese dopĺňania (napr. publikácie či diela vo Virtuálnej galérii) by vám mohli chýbať, preto vám bez časového obmedzenia ponúkame aj prístup k pôvodnej verzii webu“.

foto: Nitrianska galéria (zdroj: NH)

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password