Nitrianska galéria opäť sprístupní svoje výstavné priestory

Nitriansku galériu budú môcť znovu navštevovať milovníci umenia. Ako informovala verejnosť, od utorka 10. novembra opätovne otvorí svoje výstavné priestory.

Aj naďalej sa však budú dodržiavať všetky hygienické opatrenia. Okrem dezinfekcie rúk a preukázania sa negatívnym antigénovým alebo PCR testom, môže byť v jednom priestore maximálne šesť ľudí. 

Viaceré sprievodné a vzdelávacie podujatia bude Nitrianska galéria aj naďalej realizovať vo virtuálnom priestore.

„Dobrou správou je, že cyklus prednášok o súčasnom výtvarnom umení naďalej pokračuje online. Prednášky si záujemcovia môžu pozrieť z pohodlia domova na našej webovej stránke alebo na sociálnej sieti. Pripravujeme aj cyklus podujatí Literárne besedy 4-3-2-1…Termíny čoskoro zverejníme,“ informovala galéria.      
Zároveň pripomenula, že pre sprísnenie protipandemických opatrení sa musel zrušiť tohtoročný cyklus komorných koncertov Galéria hudby. „Veríme, že sa nám podarí avizované koncerty uskutočniť v náhradných termínoch po zmiernení opatrení. Na základe najnovších preventívnych opatrení tiež rušíme do odvolania všetky tvorivé dielne a workshopy pre verejnosť a školy. Stretneme sa, až keď to situácia dovolí,“ uviedlo vedenie galérie.

Televízia Nitrička

Forgot Password