Nitrianska galéria čoskoro uvedie novú výstavu. Predstaví jubilujúceho výtvarníka

Leitmotívom pripravovanej výstavy bude svetlo – jeden z najdôležitejších fenoménov tvorby Karola Felixa.

foto z prípravy výstavy Karol Felix – Za svetlom (zdroj: FB Nitrianska galéria)

„Klasická a digitálna grafika, maľba, kresba, známková tvorba, ilustrácie, ex libris, asambláže, objekty a inštalácie. Keď sme pripravovali túto výstavu, chceli sme, aby bolo na nej obsiahnuté celé spektrum výtvarnej tvorby jubilujúceho Karola Felixa,“ predznamenáva kurátor výstav Ľudovít Petránsky. Oficiálny názov výstavy znie Karol Felix – Za svetlom. Dôraz bude kladený na tvorbu posledných dvoch až troch rokov, ale galéria chce poukázať aj na rozmanité témy a výrazové prostriedky celej tvorby Karola Felixa.

„Je to príbeh autora, ktorý ide za svojím svetlom. Úprimne, vytrvalo, s noblesou. Aj preto je tak lákavé a divácky atraktívne,“ tvrdí kurátor pripravovanej výstavy.

Nitrianska galéria (foto: NH)

Tajomstvo a svetlo sú podľa jeho slov dva najdôležitejšie fenomény Felixovej tvorby. Svetlo sa stáva aj leitmotívom celej výstavy. Karol Felix má za sebou 74 samostatných výstav a zúčastnil sa viac ako 300 kolektívnych expozícií. Po absolvovaní oddelenia voľnej grafiky a knižnej tvorby na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave (1981 – 1987) žije a tvorí v Nitre. Okrem európskej výtvarnej scény sa jeho tvorba dostala aj do arabských krajín. Vystavoval v Ázii, Južnej Afrike a tiež severnej a južnej Amerike.

Vernisáž výstavy je plánovaná na 25. júna v Reprezentačných sálach galérie a potrvá do 31. augusta 2021.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password