Divadelná Nitra bude po prestávke opäť aj s podujatím Nitrianska biela noc

Organizátori divadelného festivalu sa po niekoľkoročnej odmlke rozhodli do programu opäť zaradiť aj podujatie Nitrianska biela noc, ktorá predstaví kultúrne centrá a ponúkne koncert, divadlo i výstavu.

Kino Palace (foto: NH)

Podľa slov dramaturga sprievodného programu Mira Zwiefelhofera je zámerom druhého festivalového večera ponúknuť koncentrovaný kultúrny program.

„Súčasťou je napríklad koncert nitrianskej rodáčky Katarzie, ale najmä snaha priblížiť obyvateľom mesta a návštevníkom festivalu novovzniknuté kultúrne a kreatívne centrá v Nitre,“ vysvetľujú organizátori.

Festivaloví diváci sa v rámci iniciatívy Otvorené kultúrne centrum pozrú do rôznych kultúrnych priestorov v Nitre.

Medzi 19. a 23. hodinou bude otvorený dom Kollmanovcov – Vily K na Kmeťkovej ulici, ktorá posledné mesiace prechádza rekonštrukciou. „Budúcnosť i príbehy z minulosti vily predstavíme formou prehliadok a výstavy fotografií,“ približujú organizátori.

V tom istom čase sa návštevníci môžu pozrieť aj do kultúrneho centra Domof Creativity, ktoré sídli na pešej zóne v bývalom Dome módy. Prehliadka bude od 19.00 hod. spojená s koncertom.

„Posledným podujatím v rámci iniciatívy je diskusia o budúcej podobe a využití Radlinského ulice, ktorá sa vďaka novovybudovaným priestorom Kreatívneho centra Nitra stáva zónou kreativity a kultúry,“ informujú organizátori.

V Synagóge sa o 22.00 hod. ako súčasť hlavného programu uskutoční predstavenie poľského mladého choreografa a tanečníka Pawła Sakowicza Amando. Večer tu o 22.40 zakončí vernisáž výstavy plagátov ukrajinského grafika Mykolu Kovalenka žijúceho na Slovensku. Výstava Čo deň, to plagát. Neverendig posters? bude odkazovať na tému vojny na Ukrajine.

Televízia Nitrička

Forgot Password