Nitránsky Októberfest 2019

Festival piva a street foodu je v plnom prúde.

Októberfest v nemeckom Mníchove je dlhoročná tradícia, ktorá siaha až do roku 1810. Od polovice 20. storočia sa z Októberfestu stala svetoznáma oslava. Po jeho vzore sa začala v rôznych formách šíriť do celého sveta a výnimkou nie je ani Nitra.

Obyvatelia Nitry a okolia si už od štvrtku môžu priamo v centre mesta na Svätoplukovom námestí vychutnať kvalitné pivá z malých remeselných pivovarov zo Slovenska, Čiech a zahraničia. Na výber je k dispozícii viac ako 20 druhov piva a pivných špeciálov. Okrem toho festival ponúka kvalitné jedlo pripravované priamo pred vašimi očami, tzv. street food. V širokej ponuke nájdete rôzne burgre, hranolky, hot-dogy, klobásky, zemiaky, lokše, grilované mäso, podpecníky a veľa ďalších kvalitných pochutín.

Výbornú atmosféru na podujatí dopĺňa hudobný program. Vo štvrtok ste si mohli vypočuť kapelu Nahá Molly, v piatok sa o program starali Divá Zver, Walk On a Hovädá.sk. Dnes sa môžete tešiť na kapelu Follow, neskôr sa predstaví Dora a celý festival uzavrie Kabát revival, ktorý sa označuje za najlepší slovenský revival tejto obľúbenej českej kapely.  

Viac záberov z podujatia si môžete už čoskoro pozrieť v našej reportáži na TV Nitrička.

Celý projekt je organizovaný OZ Nitrafiesta a v spolupráci s Nitrianskou komunitnou nadáciou je podporený mestom Nitra v grantovom programe Mením Moje Mesto.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady? Kontaktujte ma na mailovej adrese: daniel.micik@nitrianskyhlasnik.sk :-)

Televízia Nitrička

Forgot Password