Nitranov čaká beh v rytme hudby. Vracia sa Diskokilometer

Po upršanom dni opäť vyšlo slnko a s ním aj nádej na príjemné popoludnie. Čaká nás Diskokilometer!

Foto: Čakanka n. o./Diskokilometer 2019

Obľúbené bežecké podujatie je v meste pod Zoborom už tradíciou. Vzniklo v roku 1981 a odvtedy sa pravidelne koná vždy v posledný júnový týždeň. Tento ročník je však iný. Jubilejné 40. preteky sa uskutočnia v septembri.

Zabehať si môžete už dnes od 17.00 do 21.30 na tartanovej dráhe v areáli ZŠ Nábrežie mládeže v Nitre.

„Diskokilometer patrí k športovým podujatiam, ktoré propagujú beh ako zdravý a prirodzený životný štýl už štyri desaťročia. Je oslavou športu, pohybu, krásy a života. Okrem toho vytvára prirodzené puto medzi generáciami,“ hovorí Janka Svítková. Na bežeckej dráhe sa v jednotlivých disciplínach tradičné stretávajú deti, dospelí, registrovaní aj neregistrovaní bežci a všetci sa navzájom podporujú a povzbudzujú. Vzniká tak neopakovateľná priateľská atmosféra podfarbená retro-hudbou a romantickým osvetlením, s akou sa účastníci pretekov bežne len tak nestretnú.

Foto: Čakanka n. o./Diskokilometer 2019

Zakladateľmi podujatia sú priatelia z detstva, ktorí verili, že beh zušľachťuje človeka.

MIlan Adamec, Július Haringa, Roman Královič a Milan Vinco Částa objavili nový rozmer behu. Zistili, že rozvíja nielen fyzickú zdatnosť človeka, ale rovnako obohacuje jeho charakter a zmysel pre spravodlivosť, pravdu a vytrvalosť. Dnes v tejto idei pokračujú v spolupráci s hlavným usporiadateľom podujatia -neziskovou organizáciou Čakanka.

40. ročník behu Diskokilometer otvoria najmenší pretekári.

Deti narodené v rokoch 2018 – 2020 však pretekať nebudú. Miesto toho sa manifestačne svojím prechádzkovým tempom, prípadne na rukách rodičov, dostanú do cieľa. Malých pretekárov bude v cieli čakať rozhodca s čokoládou. Avšak pozor: „Pretekár alebo rodič, ktorý pobehne alebo zrýchli, čím vyprovokuje súťaživú atmosféru, bude diskvalifikovaný.“ Usporiadatelia chcú najmenším pripraviť príjemný zážitok, nie prvé sklamanie z prehry. Naopak, rodičia budú mať možnosť predviesť svoje schopnosti vo svojej vekovej kategórii. Každému účastníkovi bude za odmenu doručený i „pamätný list“.

Ak máte pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: dominika.pucatova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password