Nitrania sa môžu pridať k symbolickej cyklojazde na podporu zranenej cyklistky Eriky z Nových Zámkov

Cyklistka sa zúčastnila mnohých nitrianskych jázd. V sobotu ráno ju našli s ťažkými zraneniami na kraji cesty. Vodič, ktorý ju zrazil, z miesta ušiel.

Foto ilustračná (zdroj: unsplash.com)

O prípade v sobotu 1. apríla informovala nitrianska krajská polícia. 36-ročná žena bola nájdená krátko po siedmej hodine ráno na okraji cesty pri osade Chrast pri obci Bajč v komárňanskom okrese.

„Pravdepodobne ju zachytilo neznáme vozidlo a vodič zranenej žene neposkytol pomoc a z miesta nehody ušiel,“ uviedla krajská polícia, ktorá po vodičovi, respektíve vodičke pátra. O pomoc žiada aj verejnosť.

Každý, kto má informácie o aute pohybujúcom sa v piatok v neskorých večerných alebo nočných hodinách úsekom cesty medzi Pribetou a Bajčom, môže políciu kontaktovať na telefónnom čísle 158, na najbližšom oddelení polície, alebo do súkromnej správy na FB stránke Polícia SR – Nitriansky kraj.

„Na mieste nehody zostalo viacero stôp, medzi nimi aj spätné zrkadlo pravdepodobne z vozidla Citroën, alebo Peugeot Boxer bielej farby,“ informuje krajská polícia, ktorá koná vo veci trestného činu ublíženia na zdraví.

Zranená žena patrí v Nových Zámkoch k aktívnym cyklistkám. Zúčastňovala sa aj jázd v Nitre.

„V Erikinom meste Nové Zámky usporiada Novozámocký cykloparťák od 17.00 z Hlavného námestia symbolickú, cca 10 kilometrovú mestskú cyklojazdu. Erika je jedna z nás, bola na mnohých cyklojazdách v Nitre, mnohí ju poznáme osobne a preto sa nás táto udalosť nesmierne citlivo týka,“ uviedol inciátor nitriansko-novozámockej jazdy Andrej Felix z OZ Rozbicyklujme Nitru.

Cyklisti sa v Nitre stretnú v nedeľu 9. apríla o 15.00 hod. na cyklomoste a vyrazia spolu na Námestie do Nových Zámkov.

Trasa má približne 50 km, tempo bude preto prispôsobené začiatku cyklojazdy, ktorá začne v Nových Zámkoch o 17.00 hod. Priemerná rýchlosť má byť cca 25 – 26 km/h. Cyklisti na po dohode vrátia rovnakou alebo alternatívnou trasou. Využiť môžu aj vlak idúci z Nových Zámkov do Nitry odchádzajúci o 19.15 a 21.15 hod.

Povinné sú prilby, osvetlenie, reflexné prvky a dobrý stav bicykla.

Televízia Nitrička

Forgot Password