Nitrania budú počas víkendu hodovať

Hlavný hodovo-dožinkový program začne v sobotu podvečer slávnostným sprievodom.

Nitrianske hody a dožinky 2019 (zdroj: TV Nitrička)

Nitra sa minulé leto po dlhom čase vrátila k oslavám tradičných hodov, tento rok v obnovej tradícii pokračuje. Hodovo-dožinkový program začne v sobotu 15. augusta o 15. hodine a pokračovať bude až do 22. hodiny.

Návštevníci sa môžu tešiť na kulinársky zážitok, k dispozícii bude degustácia vín aj ochutnávka špecialít.

 „Tak ako minulý rok, aj teraz sa snažíme priblížiť atmosféru mestského života z prvej polovice 20. storočia, keď sa v Nitre s mestskou kultúrou miešali aj vidiecke ľudové zvyklosti,“ uviedol viceprimátor Daniel Balko.

Program bude tvoriť aj jarmok tradičných remesiel a vystúpenia hudobníkov či viacerých umeleckých skupín. Najprv si vypočujete historickú skupinu Musicantica Slovaca a po nej bude nasledovať folklórna hudba. V rámci nej vystúpia skupiny Drienka a Gajdošskí trogári. S dožinkovým pásmom sa napokon predstaví folklórny súbor Čeľaďania.

Hlavný program začne o 18. hodine slávnostným hodovo-dožinkovým sprievodom, ktorý pôjde cez pešiu zónu až k Svätoplukovmu námestiu.

„Po odovzdaní dožinkového venca poteší a rozospieva publikum prvý víťaz súťaže Zem spieva Folklórny súbor Urpín. Neskôr vystriedajú folklór nadčasové melódie 30. rokov minulého storočia v podaní speváčok Paper Moon Trio. Sobotný program napokon zavŕši vystúpenie hudobnej skupiny Družina,“ povedala Silvia Zeumerová z Odboru kultúry Mestského úradu v Nitre.

Nitrianske hody a dožinky 2019 (zdroj: TV Nitrička)

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password