Nitra vystúpi zo Združenia miest a obcí Slovenska

Rozhodli o tom poslanci Mestského zastupiteľstva v Nitre.

Podľa predstaviteľov nitrianskej samosprávy je z pohľadu presadzovania záujmov mesta Nitra výhodnejšie sústrediť sa na činnosť v Únii miest Slovenska (ÚMS), do ktorej Nitra vstúpila v júni tohto roku. „Únia miest dnes združuje mestá, v ktorých žije viac ako milión obyvateľov Slovenska. Vďaka nej dokážeme efektívnejšie vyvíjať tlak na štát pri presadzovaní našich záujmov,“ povedal primátor Nitry Marek Hattas.  

Činnosť oboch združení vychádza z rovnakého portfólia presadzovaných záujmov, riešených otázok a problémov.

To spôsobovalo aplikačné problémy v praxi, administratívne zaťaženie mesta, tiež značnú časovú náročnosť pri zastupovaní mesta v organizačných štruktúrach oboch združení. Preto Nitra zotrvá iba v ÚMS. 

Naše mesto je členom ZMOS-u od marca 2007, jeho členstvo zanikne dňom doručenia uznesenia o jeho vystúpení kancelárii združenia.

Som šéfredaktorkou Nitrianskeho hlásnika, ktorý tvorí tím mladých ľudí zaujímajúcich sa o aktuálne dianie a mapujúcich novinky z Nitry a okolia. Sme súčasťou televízie Nitrička, vďaka ktorej podchytávame dianie nielen prostredníctvom online sveta, ale témy ďalej rozvíjame aj v rámci nášho vysielania. Ak máte požiadavku na reportáž, sťažnosti, tipy alebo námety, neváhajte ma kontaktovať na adrese miriama.polakova@nitrianskyhlasnik.sk alebo na telefónnom čísle 0915/595 261

Televízia Nitrička

Forgot Password