Nitra vo Vyšehradskom pohári

Hokejisti Nitry odohrali v rámci letnej prípravy tri zápasy Vyšehradského pohára.

Zápasy sa hrali v Nitra aréne a pre fanúšikov z mesta pod Zoborom to bola prvá príležitosť od konca minulej sezóny vidieť svojich hráčov na domácom ľade. HK Nitra postupne vyzvala maďarský Ferencváros, poľské Katowice a poľské Jastrzebie.

V zápase s Ferencvárosom sa Nitre podarilo zvíťaziť 3:2, pričom na konci druhej tretiny viedol maďarský klub pomerom 0:1. Za Nitru však postupne skórovali Rácz, Korím a Rais a vývoj zápasu tak zvrátili. „Pohybovo to bol náš zatiaľ najlepší výkon. Góly dali obrancovia, avšak čakáme ich od útočníkov,“ povedal po zápase Dušan Milo.

Zápas s Katowicami mal podobný priebeh ako ten s Ferencvárosom. Blackwater vyrovnával v poslednej sekunde prvej tretiny na 1:1, neskôr pridal dva góly Kerbashian a zápas skončil 3:2 v prospech Nitry. Aj tretie stretnutie začala Nitra s inkasovaným gólom. Zápas bol vyrovnaný, na konci druhej tretiny bol stav stretnutia 2:2. Tretiu tretinu sa však poľskému mužstvu podarilo vstreliť tri góly a zápas sa tak skončil výsledkom 3:5 pre Jastrzebie. Góly za Nitru vstrelili Scheidl, Hrušík a Lušnák.

Nitra počas posledných dní aj posilnila svoje mužstvo. Na skúšku prišiel Patrik Lušňák, ktorý už stihol v zápase s Jastrzebie aj skórovať. 30-ročný útočník má bohaté skusenosti, v minulosti hrával v Košiciach, Zvolene, v drese Slovana odohral dve sezóny v KHL a okrem toho hrával aj českú a bieloruskú Extraligu. Ďalšou posilou je 28-ročný útočník Roman Rác, ktorý na v slovenskej najvyššej súťaži neodohral zatiaľ ani jeden zápas. Má však veľké skúsenosti z Česka, kde hrával počas celej svojej kariéry. Na svojom konte má aj 6 zápasov za reprezentáciu Slovenska, kde si pripísal jeden gól.

„S Nitrou podpísal ročný kontrakt s opciou. V kontakte s Romanom Rácom sme boli už dlhší čas, ale zo súkromných dôvodov sa jeho príchod oddialil až do tohto termínu. Novic v nitrianskej ofenzíve sa k tímu pripojí v pondelok ráno. Pred štartom Tipsport ligy tak odohrá za Nitru dva zápasy na turnaji v maďarskom Székesféhervári,“ píše sa na stránkach klubu.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady? Kontaktujte ma na mailovej adrese: daniel.micik@nitrianskyhlasnik.sk :-)