Nitra svoje šance dnes nevyužila

Majster si z Nitry odnáša plný bodový zisk.

V prvej časti bola hra vyrovnaná. K prvej veľkej príležitosti sa dostal domáci Jakub Minárik, no nedokázal dostať puk do brány. V ďalšej šanci bol Morrison, ktorý bol na konci nitrianskeho prečíslenia, no ani on nevyzrel na brankára hostí. Následne pohrozil behom 1. minúty dvakrát Fín Jääskeläinen, ani jemu sa však nepodarilo otvoriť skóre zápasu. 3. minúty pred koncom prvej časti zazvonila za Mirom Hanuljakom horná žrď. Po 1. tretine bol stav nerozhodný 0:0.

V druhej časti sa skóre menilo hneď v úvodnej minúte. Nechytatelne vystrelil švihom Andrej Šťastný. V 25. minúte zvýšil strelou od modrej Ivan Ďatelinka a využil tak presilovú hru. K presilovej hre sa dostali aj domáci a po obrovskom tlaku znížili na 1:2 zásluhou Karola Csanyiho. Bystričania sa dopúšťali zbytočných faulov, ale Nitre sa v 2. tretine vyrovnať nepodarilo. Banská Bystrica viedla v Nitre po 2 tretinách 2:1.

V šanci na vyrovnanie sa ocitol Fominykh, dostal sa cez obranu ale zoči voči brankárovi sa nedokázal gólovo presadiť, zo súboja 1 na 1 vyšiel víťazne brankár hostí Tyler Beskorowany. Nitra v závere pohŕdala šancami a skóre sa už nemenilo. Banská Bystrica vyhrala v Nitre 2:1 a predĺžila sériu víťazstiev vonku, keď na ľade súperov zatiaľ nestratila ani bod.