Nitra privíta gymnastky z 20 krajín sveta

Oddiel modernej gymnastiky pri Športovnom osemročnom gymnáziu v Nitre po prvýkrát v histórii organizuje medzinárodnú súťaž s licenciou FIG v dňoch 21. – 24. novembra 2019 v Mestskej hale v Nitre.

Moderná gymnastika je olympijský šport vykonávaný podľa pravidiel stanovených medzinárodnou celosvetovou technickou komisiou Medzinárodnej gymnastickej federácie (FIG – Fédération Internationale de Gymnastique).

V Nitre sa moderná gymnastika formuje už od roku 1974. V roku 1988 vznikol druhý oddiel modernej gymnastiky, kde trénersky pokračovala Valéria Sahulčíková a v roku 1996 vznikol i tretí klub MG Nádej pod vedením ruskej profesionálnej trénerky Leny Gavrilovej.

Fungovanie troch klubov MG v jednom meste si vyžadovalo veľké finančné prostriedky a ukázalo sa ako nereálne. Krízový stav vyriešilo Športové osemročné gymnázium v Nitre na Slančíkovej ulici. Športový klub pri ŠOG v Nitre, ktorý vznikol v roku 1999, vytvoril z dovtedajších troch oddielov novú silnú základňu modernej gymnastiky. Nový oddiel modernej gymnastiky pri ŠK ŠOG Nitra pôsobí od 1. januára 2000 ako jediný v Nitre a patrí k najlepším gymnastickým oddielom na Slovensku. „Oddiel modernej gymnastiky má v súčasnosti 140 stálych členov vo všetkých vekových kategóriách od 3 do 22 rokov. Dievčatá trénujú pod vedením skúsených tréneriek,“ uvádzajú organizátori.

ŠK ŠOG Nitra po prvýkrát v histórii organizuje medzinárodnú gymnastickú súťaž s licenciou FIG. Táto licencia bola udelená najvyššou medzinárodnou inštitúciou pre modernú gymnastiku, Fédération Internationale de Gymnastique.

Prvý ročník FIG CHRISTMAS NITRA sa bude konať v dňoch 21. – 24. novembra 2019 v Mestskej hale v Nitre na Dolnočermánskej ulici.

„Na súťaži sa zúčastní 265 športovkýň z 20 krajín (Kanada, Izrael, Indonézia, Singapur, Rumunsko, Estónsko, Lotyšsko, Litva, Rusko, Bielorusko, Švédsko, Chorvátsko, Slovinsko, Srbsko, Ukrajina, Nemecko, Česko, Španielsko, Holandsko a Slovensko). Čestným hosťom na tomto podujatí bude aj prezidentka technickej komisie FIG Nataliya Kuzmina. Na medzinárodnú súťaž je pozvaných aj 150 rozhodcov, trénerov a delegátov,“ informujú organizátori.

Súbežne bude prebiehať jubilejný 20. ročník medzinárodnej pohárovej súťaže Vianočná Nitra 2019 a dňa 24. novembra 2019 o 14.00 hodine budú slávnostne otvorené aj Majstrovstvá Slovenska v spoločných skladbách, dvojiciach a trojiciach 2019, na ktorých sa bude súťažiť v kategóriách: prípravky, mladšie nádeje, staršie nádeje, juniorky a seniorky.

Priebeh súťaže bude prenášaný online formou videa prostredníctvom kanálu Youtube.

zdroj foto: facebook ŠK ŠOG NITRA – moderná gymnastika

Som šéfredaktorkou Nitrianskeho hlásnika, ktorý tvorí tím mladých ľudí zaujímajúcich sa o aktuálne dianie a mapujúcich novinky z Nitry a okolia. Sme súčasťou televízie Nitrička, vďaka ktorej podchytávame dianie nielen prostredníctvom online sveta, ale témy ďalej rozvíjame aj v rámci nášho vysielania. Ak máte požiadavku na reportáž, sťažnosti, tipy alebo námety, neváhajte ma kontaktovať na adrese miriama.polakova@nitrianskyhlasnik.sk alebo na telefónnom čísle 0915/595 261

Televízia Nitrička

Forgot Password