Nitra ponúkne bezplatnú mestskú wifi

S realizáciou projektu sa začne po pozitívnej správe z ministerstva.

foto ilustračné (zdroj: pixabay.com)

Zadarmo a hneď v niekoľkých lokalitách sa budete môcť pripojiť na internet vďaka projektu Nitra – wifi pre teba. Žiadosť o poskytnutie nenávratného finančného príspevku už bola schválená, radnica ešte čaká na kontrolu verejného obstarávania na ministerstve.

„Po pozitívnej správe z ministerstva sa môže začať s realizáciou projektu,“ povedal vedúci odboru strategického a projektového riadenia Mestského úradu v Nitre Vladimír Ballay.

foto ilustračné (zdroj: pixabay.com)

Bezdrôtový internet bude dostupný na viacerých miestach.

Okrem centra mesta, aj na Klokočine, na Čermáni, na Dieloch a na Chrenovej. Internet bude inštalovaný na stĺpoch verejného osvetlenia na Svätoplukovom námestí v Turistickom informačnom centre, v Mestskom parku na Sihoti, na križovatke ulíc Palárikova, Farská, Štefánikova trieda, na klokočinskej Jurkovičovej ulici na tržnici pri Sandokane a v Mestskej hale na Klokočine.

„Ďalšie wifiny budú v Parku pod Borinou, na križovatke ulíc Štefánikova trieda, Coboriho a Richtára Peregrina, v Skateparku na Dieloch na križovatkách ulíc Považská, Kmeťova, Murániho a tiež na Chrenovej, na križovatkách ulíc Výstavná a Fatranská,“ doplnil hovorca mesta Nitry Tomáš Holúbek.

Tržnica pri Sandokane na Klokočine (zdroj: archív TV Nitrička)

Pôjde o širokopásmový internet s minimálnou rýchlosťou 30 Mbit/s. Pri realizácii projektu sa využije už existujúca optická infraštruktúra mesta. Wifi prístupové body, ktoré budú pre občanov zadarmo, plánujú nainštalovať na kamerové konzoly Mestskej polície a napájať zo zdrojov kamerového systému na konkrétnych bodoch.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password