Nitra podporí šport sumou viac ako pol milióna eur

Športové kluby v Nitre dostanú finančnú podporu, rozhodujúce sú aj dosiahnuté výsledky.

Nitrianska radnica podporí šport a športové kluby aj finančne. Odsúhlasených je viac ako pol milióna eur, ktoré majú ísť na podporu športových klubov.

„Tento rok bolo schválených v rozpočte 600 tisíc eur na podporu športových klubov, z toho vyše 570 tisíc eur bolo rozdelených na základe kritérií, ktoré schvaľovala komisia,“ uviedol vicerprimátor Nitry Daniel Balko. Najvyššia suma, takmer 370 tisíc eur, je určená pre sedem strategických športových klubov Približne 200 tisíc eur pôjde na ostatné športové kluby.

Menej ako v minulosti.

Podľa mestského poslanca Petra Oremusa, ak sa zrátajú peniaze, ktoré idú v Nitre do športu z hľadiska energií, prevádzkových nákladov a investícií do infraštruktúry, tak je to oveľa menší suma ako za bývalého vedenia mesta. „Robili sa aktivity v rámci tenisových kurtov, nový futbalový štadión, vedľajšia hala v rámci zimného štadiónu,“ vraví poslanec.

Podľa slov viceprimátora Balka budú peniaze viazané na športové aktivity, pričom môžu byť využité na energie, prenájom či platy trénerov. Mesto myslí aj na zdravotne znevýhodnených športovcov, v súvislosti s tým má byť ešte tento rok schválená špeciálna dotačná schéma.

Kritériom pre strategické športy budú výsledky. Patria k nim napríklad športová tradícia v Nitre a najvyššia liga.

Televízia Nitrička

Forgot Password