Nitra počas Majstrovstiev SR vo vyslobodzovaní zranených osôb hostila aj medzinárodné tímy

Počas majstrovstiev SR s medzinárodnou účasťou boli pre súťažiace tímy pripravené rôzne scenáre dopravných nehôd.

zdroj: FB Hasičský a záchranný zbor

Na nitrianskom Agrokomplexe sa počas jesennej výstavy Autosalón pravidelne prezentujú aj záchranné zložky. Verejnosť si tu môže pozrieť ukážky práce hasičov, záchranárov, policajtov a vojakov.

Súčasťou výstavy bol tento rok aj 12. ročník Majstrovstiev SR vo vyslobodzovaní osôb z havarovaných vozidiel s medzinárodnou účasťou.

„V rámci súťažného zápolenia sú pre jednotlivé súťažné družstvá pripravené rôzne scenáre dopravných nehôd,“ uviedol Hasičský a záchranný zbor SR (HaZZ). Sily si tu zmerali hasiči z Bratislavy a z okresných riaditeľstiev HaZZ v Rimavskej Sobote, v Kežmarku, v Martine, v Nitre, v Novom Meste nad Váhom, v Košiciach a v Galante, ale ajhasiči z Českej republiky – Územný obvod Svitavy a Žatec a poľskí hasiči z PSP Sucha Beskidzka.

Prostredníctvom modelových situácií si súťažiaci preskúšali svoje schopnosti reálnych podmienok dopravných nehôd. „Na vyslobodenie zranenej osoby používajú príslušníci reálnu hasičskú techniku a vecné prostriedky, ako počas bežného zásahu pri dopravnej nehode. Na odbornosť a profesionalitu hasičov dozerajú rozhodcovia,“ dodáva HaZZ.

Hasičom z Nitry sa podarilo získať 409 bodov, rovnako tak hasičom z Územního obvodu Žatec. Viac bodov sa zatiaľ podarilo vyzbierať napríklad českým kolegovom z Územního odboru Svitavy, tí si vybojovali 461 bodov.

Televízia Nitrička

Forgot Password