Nitra otvorí športoviská – s obmedzeniami. Mesto pripravuje aj detské ihriská

Niektoré sa otvoria už zajtra, ďalšie v pondelok.

Foto ilustračné (zdroj: pixabay.com)

Možnosť bezkontaktného športu v meste sa v 1. fáze uvoľňovania opatrení rozšírila, rozšírilil sa aj pravidlá, ktoré počas nich musíme dodržiavať.

Otvorené v minimálnom režime.

Od pondelka 27. apríla budú otvorené napríklad tenisové kurty na sídlisku Chrenová. Navštíviť ich môžete iba v pracovné dni v čase od 13.00 do 18.00. Z dôvodu nového povrchu antuky, ktorý musí spevnieť, ich prvé dva týždne môžu využívať iba deti, tak ako v minulosti.

Kurty budú v prevádzke v minimálnom režime – bez WC, šatne a sprchy. K dispozícii budú športovcom len samotné kurty, s ktorých prípravou sa začalo 20. apríla.

Povolenie dostal aj jogging, workout či pilates.

„V ústrety tiež vychádzame všetkým, ktorí by si chceli zabehať či samostatne zacvičiť. Od soboty 25. apríla tak otvárame aj školské ihriská s bežeckými dráhami v areáloch základných škôl Beethovenova a Nábrežie mládeže,“ dodal viceprimátor mesta Nitry Daniel Balko. Podľa vedúceho oddelenia športových zariadení zo Službytu sú tak otvorené multifunkčné ihriská a dve školské ihriská s tartanovou bežeckou dráhou. O otváraní ďalších športovísk bude mesto postupne informovať.

Pohyb na vonkajších športoviskách upravuje usmernenie z Úradu verejného zdravotníctva SR.

Na športoviskách nesmie chýbať prostriedok na dezinfekciu rúk. Po ukončení tréningu by sa mala vykonávať dezinfekcia všetkých použitých tréningových pomôcok. „Medzi aktívne zapojenými športovcami a ostatnými osobami bude zachovávaná vzdialenosť najmenej 2 metre,“ uvádza v usmernení hlavný hygienik SR Ján Mikas. Pri aktívnom vykonávaní športu nie ste povinní mať prekryté horné dýchacie cesty. Všetky ostatné osoby na športovisku musia mať ochranu dýchcích ciest, výnimkou je osoba, ktorá riadi športovú činnosť a je v dostatočnej vzdialenosti od ostatných.

WC len v nevyhnutnom prípade.

Podľa usmernenia je zakázané využívať vnútorné priestory športových areálov, výnimkou je použitie WC: „nie bežná potreba, ale napríklad náhla nevoľnosť“. Opravuje sa aj počet ľudí. Na jednom športovisku smie športovú aktivitu v rovnakom čase vykonávať najviac 5 osôb. Je možné vytvoriť skupiny, ak na jednu skupinu pripadne najmenej plocha 30 x 30 metrov. Osoba vedúca športovú činnosť je povinná zaznamenať osobné údaje, dátum a čas účasti na aktivite.

Zdroj foto: fb Mesto Nitra

Pracovníci mestských služieb pripravujú detské ihriská na opätovné spustenie prevádzky.

Stredisko mestských služieb udržiava v Nitre 190 pieskovísk. O ich prekopávanie sa starajú zmluvní dodávatelia na údržbu zelene každý nepárny týždeň. „Prekopaním piesku sa z hĺbky 20 cm dostávajú na povrch škodlivé mikroorganizmy, ktoré pôsobením slnka a sucha na povrchu pieskoviska hynú,“ informuje mesto. Piesok sa vymieňa na základe výsledkov odobratých vzoriek a dopĺňa sa po kontrolách a podnetoch od občanov.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password