Nitra má nový cintorín

V mete pod Zoborom pribudnú od novembra nové hrobové miesta. Využívať sa budú od budúceho roka.

Kapacity cintorínov v meste sú naplnené, pochovávať zosnulých na nové miesto sa dá iba na dvoch nitrianskych cintorínoch, na zvyšných troch je to možné už iba v prípade zrušených alebo existujúcich hrobov.

Nedostatok hrobových miest by mal vyriešiť nový cintorín, s ktorého výstavbou začala radnica v blízkosti sídliska Chrenová ešte v roku 2004. Po pätnástich rokoch je tak krátko pred dokončením. „Chrenovský cintorín na Levickej ulici by sme mali v polovici novembra prevziať, blíži sa jeho kolaudácia, a tak budeme mať v Nitre nový cintorín,“ informuje Tomáš Holúbek, hovorca mesta Nitra. Pochovávanie na novom mieste bude možné od marca budúceho roka.

Novovybudované pietne miesto, vrátane kolumbária, zvýši v Nitre kapacitu o 1300 nových hrobových miest pre viac ako 2500 ľudí.

Pochovávania sa týka aj poplatok za hrobové miesta, ktorý magistrát od budúceho roka zvyšuje. Nájom za dvojhrob na 10 rokov vás po novom bude stáť o 20 eur viac ako doteraz. Cena za urnové miesto sa síce nezmení, platiť ale bude na kratšie obdobie.

K zmenám prišlo aj na ďalších cintorínoch na území mesta, ktoré sa využívajú už dlhší čas. „Pokiaľ ide o hlavný cintorín v meste, teraz sme urobili investíciu v podobe vybudovania dvoch chodníkov a na cintoríne v Janíkovciach sme spravili nové držiaky na vodu. Takisto sa staráme aj o Vojenský cintorín v Mlynárciach, kde sú vojaci z I. svetovej vojny, “ dopĺňa na záver Holúbek.

Nový chodník, zdroj: fb Mesto Nitra

Som šéfredaktorkou Nitrianskeho hlásnika, ktorý tvorí tím mladých ľudí zaujímajúcich sa o aktuálne dianie a mapujúcich novinky z Nitry a okolia. Sme súčasťou televízie Nitrička, vďaka ktorej podchytávame dianie nielen prostredníctvom online sveta, ale témy ďalej rozvíjame aj v rámci nášho vysielania. Ak máte požiadavku na reportáž, sťažnosti, tipy alebo námety, neváhajte ma kontaktovať na adrese miriama.polakova@nitrianskyhlasnik.sk alebo na telefónnom čísle 0915/595 261

Televízia Nitrička

Forgot Password