Nitra má majsterku Európy v boxe

Univerzita Konštantína Filozofa sa môže pochváliť ďalšou úspešnou športovkyňou. Nitrianska univerzita má počas jedného roka už druhú študentku, ktorá zvíťazila na majstrovstvách Európy.

„Po Emme Zapletalovej, ktorá sa v júli 2021 stala majsterkou Európy do 23 rokov v behu na 400 m cez prekážky, sa podobný úspech podaril aj študentke učiteľstva telesnej výchovy a výtvarného umenia Miroslave Jedinákovej. Tá si najcennejší kov priniesla z majstrovstiev Európy do 22 rokov v boxe,“ píše sa na stránke univerzity. 

Mladú boxeristku od účasti na majstrovstvách neodradilo ani ochorenie Covid-19.

Mirka sa po prekonaní koronavírusu necítila dobre, no jej túžba po šampionáte bola väčšia. „Cítila som sa v podstate nepoužiteľná. Mala som však veľkú motiváciu zúčastniť sa týchto ME už len kvôli tomu, že to boli moje posledné do 22 rokov,“ dodala študentka.

Po prekonaní ochorenia sa dostala rýchlo späť do formy. 

Medailistka priznala, že počas majstrovstiev nebol jej výkon stopercentný, no vedela, že minimálne tretie miesto v rebríčku musí obhájiť. „To, že som získala zlato, beriem ako malý zázrak, ktorý sa mi aj napriek ťažkému začiatku roka s covidom podaril,“ opísala svoje pocity Mirka.

Televízia Nitrička

Forgot Password