Nitra Knights sa vrátila na domáce ihrisko dominantnou výhrou

Klub amerického futbalu Nitra Knights privítal na domácom Štadióne pod Zoborom súpera z českej najvyššej ligy Přerov Mammoths.

Nitrania boli pred súbojom jasnejším favoritom, čo aj potvrdili jasnou výhrou 33:7, vďaka čomu si v lige pripísali v rámci hracieho tretieho kola druhý ligový triumf.

Domáci stánok oficiálne hostil 831 fanúšikov, ktorí vytvorili fantastickú atmosféru, ktorú ocení aj každý súper nitrianskych rytierov. Svojou návštevou tím podporil aj veľvyslanec Spojených štátov amerických Gautam Rana. Ten sa okrem čestného hodu mincou zhostil aj polčasového prejavu, v ktorom vyjadril veľkú úctu, že môže byť na tomto zápase, a že môže aj s rodinou zažiť túto jedinečnú atmosféru. Veľmi ocenil, že popularitu amerického futbalu na Slovensku neustále rastie a poďakoval klubu Nitra Knights, že sa o tento progres výrazne stará.

Celý zápas sa niesol v réžii nitrianskeho celku, ktorý súpera nepustil do žiadnej nebezpečnej situácie.

Nitrančania od samotného začiatku diktovali tempo hry a prvú štvrtinu vyhrali v pomere 6:0.

Nitriansky futbalový stroj sa začal rozbiehať a po druhej štvrtine už svetelná tabuľa zobrazovala skóre 20:0 pre domáci tím. Útočné tempo neprestalo ani v tretej štvrtine, ktorá skončila so skóre 33:0 a s hosťami z Přerova to nevyzeralo vôbec dobre. V poslednej štvrtej tretine zabodovali aj hostia a zápas sa skončil finálnym výsledkom 33:7.

“Celkovo hodnotím nás zápas výborne. Ofenzíva aj defenzíva hrala skvele vo všetkých štvrtinách a takto by sme chceli aby to fungovalo počas celej sezóny. Súpera sme dokázali eliminovať a zastavit každý ich útok. Súperovu hru sme mali výborne načítanú a k ničomu sme ich nepustili. Celé mužstvo má obrovskú radosť zo skvelých divákov, ktorý prišli v obrovskom množstve a vytvorili famóznu atmosféru”, uviedol Pavol Horník – Defensive back.

Ďalší zápas Nitra Knights v českej najvyššej lige je na programe 28.4. (nedeľa) o 14:00, kedy bude hostiť tím ISMM Ostrava Steelers.