Nitra Knights mieri do play-off

Americkí futbalisti z Nitry aktuálne dokazujú, že sú skutočne silný tím, ktorý musí rešpektovať celá liga.

Aj druhý domáci zápas hráčov tímu amerického futbalu Nitra Knights sa pre nich skončil víťazne. S prehrou 14:40 tentoraz cestovali domov hráči Přerova Mammoths. „Veľmi cenné víťazstvo, chýbalo nám množstvo hráčov,“ uznal quarterback domácich Boris Bútora a wide reciever Ľuboš Paprčka ho doplnil: „Zabrala nám obrana a my v útoku sme to držali. Ťahali sme dlhé drajvy, čím sme ich dosť unavili.“ Ľuboš v zápase zaznamenal dva touchdowny, ktoré považoval za bonus k skvelému výkonu celého tímu. Potešila ho aj divácka kulisa.

„Málokto čakal, že toto dokáže v Nitre spraviť americký futbal. Tri roky som hral v Bratislave, tam bola tiež väčšinou veľká návštevnosť, ale to, čo sa deje tu! Klobúk dolu pred tými ľuďmi,“ odkázal na tribúny Ľuboš Paprčka.

Hold fanúšikom vzdal aj Gorazd Lazorík. Wide reciever zopakoval záujem tímu, ktorý si pred sezónou zaumienil priniesť pod Zobor kvalitný event. „Na ktorom sa ľudia zabavia, budú sa cítiť dobre a užijú si skutočnú športovú atmosféru.“

Nitra Knights zaknihoval štyri víťazstvá v rade, cenný bol skalp Bratislava Monarchs na jeho ihrisku. Rytieri sú aktuálne na 2. mieste skupiny Východ v českej Snapbacks lige. To zatiaľ znamená postup do playoff, ktorý je podľa Lazoríka viac ako reálny.

„Ten tím mal pomalší štart, čo bolo sklamanie pre nás všetkých, lebo sme vedeli, že máme na viac. Preto ma teší, že aktuálne ukazujeme, že sme skutočne silný tím, ktorý musí rešpektovať celá liga,“ dodal Gorazd Lazorík.

Nitrianski americkí futbalisti sa pred domácim publikom v základnej časti predstavia ešte trikrát. Najbližšie 4. júna 2023, keď budú hostiť Znojmo Knights.

Televízia Nitrička

Forgot Password