Nitra je v červenej zóne

Aktuálne počty infikovaných novým koronavírusom posunuli od 12. septembra nielen mesto, ale aj celý okres do červenej zóny.

Za štvrtok 10. septembra pribudlo v okrese Nitra deväť pozitívne testovaných na Covid-19, avšak celkový počet infikovaných dosiahol  v Nitre číslo 203 a v celom okrese 434. Na dnešnom zasadnutí krízového štábu na Okresnom úrade v Nitre padlo preto rozhodnutie, že sa od 12. septembra zapína červený semafor. Takýto postup odporučil Regionálny úrad verejného zdravia so sídlom v Nitre.

Jeho pracovníci vyhodnotili epidemiologickú situáciu a zaradili celý okres do červenej zóny.

Hygienici pripravujú manuál, ako postupovať v aktuálnej situácii. Budú v ňom zhrnuté a nariadené opatrenia, ktoré musia od 12. septembra dodržiavať právnické a fyzické osoby, podnikatelia, usporiadatelia kultúrnych podujatí a športových akcií.

S červenou zónou prichádzajú aj nariadenia aj zákazy.

Zakázané bude usporadúvať hromadné športové, kultúrne, spoločenské či iné podujatia v exteriéroch v jednom okamihu  v počte nad 500 osôb, v interiéroch v jednom okamihu v počte nad 250 osôb.

Výnimkou z počtov je preukázanie sa účastníkov o negatívnom teste na Covid-19. Ten však nesmie byť starší ako 12 hodín.

Od soboty 12. septembra platí zákaz usporadúvať hromadné športové, kultúrne spoločenské podujatia od 23. do 6. hodiny nasledujúceho dňa. Jedinou výnimkou  je svadba alebo pohrebný obrad s maximálnym počtom 150 zúčastnených osôb.  

Červený semafor bude v Nitre a okolí svietiť do konca septembra.

Foto: pixabay.com

Som šéfredaktorkou Nitrianskeho hlásnika, ktorý tvorí tím mladých ľudí zaujímajúcich sa o aktuálne dianie a mapujúcich novinky z Nitry a okolia. Sme súčasťou televízie Nitrička, vďaka ktorej podchytávame dianie nielen prostredníctvom online sveta, ale témy ďalej rozvíjame aj v rámci nášho vysielania. Ak máte požiadavku na reportáž, sťažnosti, tipy alebo námety, neváhajte ma kontaktovať na adrese miriama.polakova@nitrianskyhlasnik.sk alebo na telefónnom čísle 0915/595 261

Televízia Nitrička

Forgot Password