Nitra je na druhú vlnu koronavírusu pripravená lepšie ako na prvú

Ide najmä o psychické nastavenie a materiálne zabezpečenie.

Prvé prípady nákazy novým koronavírusom mnohých zaskočili. Takýto scenár by sa v meste pod Zoborom viac zopakovať nemal – radnica s možnou druhou vlny nákazy počítala a v časovom predstihu a zabezpečila nákup ochranných prostriedkov, ako sú rúška, rukavice, návleky či dezinfekčné prostriedky. Tie sú určené predovšetkým pre klientov Správy zariadení sociálnych služieb v Nitre a tiež pre občanov mesta Nitry, ktorí spadajú do vyššej vekovej kategórie a rizikových skupín.

„Počas druhej vlny pandémie budeme postupovať podľa plánov, ktoré boli vypracované a zavádzali sa do praxe počas prvej vlny. Situácia v marci bola pre nás oveľa ťažšia,“ povedal viceprimátor Daniel Balko.

Práve on na začiatku pandémie predsedal krízovému štábu Nitry, za najväčší problém tých dní považuje neskúsenosť samosprávy s riešením takejto situácie. „Obyvatelia nemali základné ochranné pomôcky, nevedeli, ako ich správne používať. Neboli sme pripravení na osobné obmedzenia a mnohé zákazy,“ opísal Balko. Toto už však podľa neho má mesto za sebou: „Vieme, ako sa dá osobnou zodpovednosťou znižovať šírenie nákazy. Takže počas druhej vlny sme pripravení do veľkej miery opakovať už overené postupy.“

Televízia Nitrička

Forgot Password